Nasze Orły pokazały pazury (zdjęcia)

Dariusz Brożek
Krzysztof Baran przełamuje obronę gości.
Krzysztof Baran przełamuje obronę gości. Dariusz Brożek
W sobotę zawodnicy Orła Międzyrzecz gładko wygrali we własnej hali z juniorami z LO MS Świnoujście. Nie mieli trudnego zadania, gdyż górowali nad rywalami i wiekiem i doświadczeniem.
Atak Krzysztofa Barana

Zwycięstwo siatkarzy międzyrzeckiego Orła

W sobotę podopieczni Marcina Karbowiaka bez większego trudu pokonali we własnej hali siatkarską młodzież z liceum sportowego w Świnoujściu 3:0. Po trzech porażkach w tym sezonie przerwali wreszcie złą passę i zdobyli trzy punkty.

Zwiastunem zwycięstwa gospodarzy był początek pierwszego seta. Wyraźnie górowali nad juniorami zagrywką i obroną. Bez żadnych strat zdobyli pierwsze cztery punkty i powoli zwiększali przewagę nad rywalami. Swój udział mieli w tym przede wszystkim Kacper Szala i Bartosz Dura, którzy wręcz bombardowali przeciwników atakami z pierwszej linii.

Pierwszą odsłonę międzyrzeczanie wygrali 25:12. Identycznym wynikiem zakończył się drugi set. W zespole gości wyróżniał się międzyrzeczanin Adrian Tama, który rozpoczął naukę w liceum w Świnoujściu i w sobotę przyszło mu walczyć przeciw kolegom z rodzinnego miasta.

Trzeci set był najtrudniejszy dla gospodarzy. Zaczął się dla nich pomyślnie, ale w dziesiątej minucie goście wyrównali 10:10. Orły odbiły o dwa oczka, ale zaraz potem juniorzy z Pomorza znowu ich dogonili i ustalili wynik na 12:12. Międzyrzeczanie opanowali sytuację. M.in. dzięki atakom Dominika Srogi i Damiana Misterskiego. Odskoczyli o kilka punktów i po ataku K. Szali zakończyli pojedynek wynikiem 25:20.

Juniorzy ze Świnoujścia są najmłodszym i najsłabszym zespołem drugoligowym. Mimo tego kibice Orłów szczerze wierzą, że pierwsza w tym sezonie wygrana międzyrzeckich siatkarzy jest zwiastunem ich kolejnych zwycięstw. Mecz oglądało ponad 150 widzów. M.in. poseł Bogusław Wontor i burmistrz Tadeusz Dubicki. - Oby tak dalej - komentował wynik meczu zielonogórski parlamentarzysta.