Nasze Orły uległy wielkopolskim Wilkom (zdjęcia)

Dariusz Brożek
Atakuje Paweł Korzeniewski.
Atakuje Paweł Korzeniewski. Dariusz Brożek
Siatkarze międzyrzeckiego Orła ulegli we własnej hali zawodnikom klubu Wilki z Wilczyna. Pełen dramatycznych zwrotów mecz zakończył się wynikiem 2:3 (20:25, 25:22, 25:23, 23:25 i 12:15). Sobotni mecz miał być łatwy dla międzyrzeczan i radosny dla ich kibiców. Siatkarze klubu Wilki ze wsi Wilczyn pod Koninem sprawili jednak, że był pełen dramatycznych zwrotów i zakończył się trzecią w tym sezonie porażką Orłów. Klęskę podopiecznych Marcina Karbowiaka zwiastował pierwszy set. Ich rywale prawie cały czas utrzymywali niewielką przewagę i zakończyli go korzystnym dla siebie wynikiem 25:20. W drugiej i trzeciej odsłonie warunki dyktowali gospodarze. M.in. dzięki atakom Bartosza Dury i Pawła Korzeniewskiego wygrali 25:22 i 25:23. Potem jednak z Orłów uszła para i mimo początkowego prowadzenia oddali gościom czwartego seta 22:25. Finał należał do Wilków, którzy wrócili do rodzinnego Wilczyna z dwoma punktami, zostawiając gospodarzom na osłodę jedno przysłowiowe oczko.