Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niesamowita magia jeziora w Dąbiu o wschodzie słońca. Zobacz, jak zimą wygląda to urokliwe miejsce. I co się tam teraz dzieje!

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Jezioro w Dąbiu ma w sobie to coś...
Jezioro w Dąbiu ma w sobie to coś... Mariusz Kapała / GL
O tej porze roku jezioro w Dąbiu także kusi swoim klimatem. O wschodzie słońca można poczuć się tu jak w bajkowej krainie. Choć miejsce to znane jest doskonale zielonogórzanom, krośnioanom - i nie tylko - zwłaszcza latem, to warto odkryć je na nowo zimą!

Gdzie zielonogórzanie - jak tylko zrobi się cieplej - wyjeżdżają nad wodę? Oczywiście, że do Dąbia. Najbliżej i taka już tradycja. Swego czasu woziły mieszkańców miasta także autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jednak nie tylko latem miejsce to kusi i czaruje swym wyglądem. Także zimą zachwyca. Nie wierzycie? Zobaczcie!

Jezioro w Dąbiu ma w sobie to coś...

Niesamowita magia jeziora w Dąbiu o wschodzie słońca. Zobacz...

Jezioro jest nieduże, ale magiczne

Popularne jezioro w gminie Dąbie liczy sobie 34,8 ha powierzchni. Użytkowane jest przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze. Znajduje się nad nim popularny ośrodek z domkami. Podczas ubiegłorocznego lata to właśnie w tym ośrodku odbywały się spektakle i koncerty plenerowe i mogliśmy w ten sposób bezpiecznie korzystać z artystycznych doznań. Ale także popływać kajakiem, rowerkiem wodnym...

W zimie praca nad jeziorem w Dąbiu wrze

Nie tylko słońce, zieleń, piaszczysta plaża przyciąga tu rzesze osób. Tymczasem także zimą można tu odpocząć, napawając się widokami, wschodem słońca, powszechnie panującym spokojem i ciszą. Choć tak czasami bywa zakłócana, bo choć do sezonu jeszcze sporo czasu, nie znaczy to, że w ośrodku nic się nie dzieje. Powstają nowe domki, inne są remontowane, prowadzone są prace konserwujące, porządkowe. Wszystko po to, by latem znów zachwycać tu każdym zakątkiem.

Zobacz też:

Zobacz też

Niewiele osób ciągle wie, że by zobaczyć wydmy, wcale nie musimy jechać wiele kilometrów nad morze. Wydmy śródlądowe możemy bowiem podziwiać w Bojadłach w powiecie zielonogórskim. Skąd się u nas wzięły? Powstały ok. 10 tysięcy lat temu, na terenach dawnych obniżeń, które wypełniały wody topniejącego lodowca. To one naniosły tu ogromne ławice piasku. Warto więc i to miejsce odwiedzić.

Ale hit! 10 dziwnych miejsc w regionie. Zobacz, jakie cuda!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska