Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Sól: Fundusz pożyczkowy to szansa dla młodych firm

Filip Pobihuszka 68 387 52 87 [email protected]
- Pożyczki będą do 120 tys. dla firm zatrudniających maksymalnie 50 osób – mówiła H. Nowicka (fot. Filip Pobihuszka)
- Pożyczki będą do 120 tys. dla firm zatrudniających maksymalnie 50 osób – mówiła H. Nowicka (fot. Filip Pobihuszka)
Przy okazji rozpoczęcia działalności przez fundusz pożyczkowy dla nowosolskich przedsiębiorców, odbyło się seminarium poświęcone metodom otrzymywania wsparcia na rozwój firmy. Zainteresowanie było spore.

Dzisiaj swoją działalność rozpoczął fundusz pożyczkowy dla przedsiębiorców działających na terenie powiatu nowosolskiego przygotowany wspólnie przez starostwo, zielonogórską Agencję Rozwoju Regionalnego i Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej, która będzie prowadzić biuro funduszu oraz służyć pomocą w przygotowywaniu wniosku o pożyczkę.

Także dziś, w Powiatowym Centrum Edukacji odbyło się seminarium dla przedsiębiorców na temat możliwości otrzymania wsparcia na rozwój firmy z różnych źródeł. Przedstawiciele władz województwa, jak i OPZL omówili dostęp do różnego rodzaju dofinansować jak i szeroko pojętej kooperacji z niemieckimi partnerami.

- To bardzo dobrze, że biuro punku pożyczkowego uruchomiono w Nowej Soli. Od teraz nie trzeba będzie podróżować do Zielonej Góry. Wszystkiego będzie można dowiedzieć się na miejscu – mówiła Hanna Nowicka, Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze. – Te 2 mln, którymi został zasilony powiat, to pieniądze przeznaczone dla przedsiębiorców właśnie z powiatu nowosolskiego. Jeśli chodzi o tą pulę, to dostępne będą pożyczki do 120 tys. dla mikro i małych firm, tj. zatrudniających maksymalnie 50 osób – mówiła H. Nowicka. Pieniądze te są świetną szansą dla młodych firm, bez historii kredytowej na szybki zastrzyk gotówki, a co za tym idzie dynamiczny rozwój. Przedsiębiorcy za pożyczone pieniądze będą mogli zakupić zarówno towary i materiały jak i inwestycje.

Nasz oddział w Nowej Soli funkcjonuje już 3 lata – mówił Jarosław Nieradka, dyrektor biura OPZL. - Dziś liczymy na nową jakość naszej działalności. Jako udziałowcy, jesteśmy zaangażowani w tworzenie parku naukowo-technologicznego „Interior”. W przyszłości chcemy służyć pomocą doradczo-szkoleniową, by docelowo znaleźć tam naszą siedzibę.

Pomoc może być też udzielana nie tylko z ramienia OPZL, ale także samorządów lokalnych. Starostwo powiatowe, jako organ dzierżący w ręku najważniejsze narzędzia edukacyjne i szkoleniowe, ma spore możliwości kształtowania rynku pracy w regionie. O wspieraniu działalności gospodarczej mówiła starosta nowosolska, Małgorzata Lachowicz-Murawska: - Z punktu widzenia perspektywy wieloletniej, istotne jest kształcenie wykwalifikowanych pracowników. Samorząd odpowiada za kształcenie ponadgimnazjalne i od początku na tym polu mamy wiele wspólnych zadań.

Starosta mówiła też o planach utworzenia branżowych centrów kształcenia, które pozwoliłyby pracodawcom na natychmiastowe otrzymanie wyedukowanego pracownika. - W tej chwili nowoczesny model kształcenia oferuje ZSP 1 „Elektryk”, gdzie działają klasy patronackie kształcące przyszłych pracowników na potrzeby lokalnych firm.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska