Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Sól zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie. Doceniono przyjazną przestrzeń

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, wiceprezydent Karina Jarosz razem ze współpracownikami wzięli udział w uroczystej gali w Warszawie
Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, wiceprezydent Karina Jarosz razem ze współpracownikami wzięli udział w uroczystej gali w Warszawie Urząd Miejski w Nowej Soli
Statuetkę lodołamacza odebrali w Warszawie przedstawiciele Nowej Soli. - To wielkie wyróżnienie przyznawane od osiemnastu lat za aktywność w różnych sferach społecznych - poinformował prezydent Jacek Milewski.

Statuetka dla Nowej Soli. Pierwsze miejsce

Centrum Aktywności Społecznej z Nowej Soli zostało uhonorowane statuetkę Lodołamacza w kategorii „Przyjazna Przestrzeń-Dostępność Cyfrowa” podczas gali finałowej ogólnopolskiego konkursu. Uroczystość odbyła się 12 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

– To wielkie wyróżnienie przyznawane od osiemnastu lat za aktywność w różnych sferach społecznych – poinformował prezydent Jacek Milewski, dziękując swoim pracownikom za zaangażowanie.

Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, wiceprezydent Karina Jarosz razem ze współpracownikami wzięli udział w uroczystej gali w Warszawie

Nowa Sól zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie. ...

Lodołamacze. Co to za kampania?

Lodołamacze to kampania, która promuje zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, a także likwidowanie wszelkich barier, aby osoby te mogły pełnoprawnie funkcjonować w codziennym życiu.

– Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk – informują organizatorzy konkursu. – Pragniemy, by idea Konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.

Dyrekcja i pracownicy CAS, dziękując kapitule i gronu swoich odbiorców, podkreślają, że otrzymana nagroda jest motywację do dalszych aktywności oraz dbałości o dalszy rozwój, poprzez budowanie potencjału dostępności miejsca.

Lodołamacz. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs Lodołamacze odbywa się pod patronatem honorowym Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Nowosolskie Kryształu Wolontariatu. Termin

A tymczasem w Nowej Soli jeszcze przez kilka dni, do 20 października można zgłaszać kandydatów do trzeciej edycji konkursu „Nowosolskie Kryształu Wolontariatu”. Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, mieszkańcy (osoby fizyczne), grupy inicjatywne, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa.

Zobacz początki CAS w Nowej Soli:

Dobiegają końca prace w nowej instytucji w Nowej Soli. To jest Centrum Aktywności Społecznej. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Uczniowie dawnego Gimnazjum nr 3 i SP nr 4 w Nowej Soli nie ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska