Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe władze ZKŻ-u Zielona Góra przejmują dobrze działający klub

MARCIN ŁADA
Po pięciu latach kierowania zarządem stowarzyszenia ZKŻ, Sławomir Strzempek powiedział wczoraj wieczorem: wystarczy. Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze wybrało nowe władze.

Obrady trwały grubo ponad cztery godziny z przerwą na naprawę światła, które nagle zgasło. Nim zebrani przeszli do zasadniczej części spotkania, czyli wyborów, Strzempek i szef komisji rewizyjnej Michał Pepiński odczytali sprawozdania.

Większość fanów kojarzy zielonogórski żużel z osobą prezesa spółki ZKŻ Roberta Dowhana. Ale spółkę powołało do życia stowarzyszenie. I choć pozostaje w cieniu, to właśnie działający w nim ludzie rozliczają miejskie dotacje i czuwają nad modernizacją stadionu. Wreszcie stowarzyszenie zatrudnia: dyrektora, mechaników oraz toromistrza i kontroluje szkółkę.

Wybrali zarząd

Głównym punktem programu były wybory nowych władz. Zgromadzeni przegłosowali, by zarząd składał się z pięciu osób z możliwością dołączenia dwóch reprezentantów ewentualnego sponsora strategicznego. Już na wstępie Strzempek i Dowhan zaznaczyli, żeby nie brać ich pod uwagę. Urzędujący prezes spółki zgłosił jednak cztery kandydatury.

Po przeliczeniu głosów (brało udział 51 członków) w nowym zarządzie znaleźli się: Ryszard Grzeszczyk (37 głosów), Tadeusz Grondys (35), Jacek Frątczak (44), Andrzej Napieraj (37) i Marcin Grygier (41). Grondys i Napieraj zasiadali także w poprzednim. Panowie dostali absolutorium i mają dwa tygodnie na wybór prezesa. Wszyscy są przedsiębiorcami, a Grygier jest ponadto prezesem stowarzyszenia kibiców KS Falubaz.

W głosowaniu przepadł Marek Prędkiewicz (22), a na kandydowanie nie zgodzili się m.in. Stanisław Palonka i Andrzej Cichoński.

Na stadionie

Nim nastąpiły wybory, ustępujący prezes szczegółowo omówił działalność w ub.r. Stadion wzbogacił się o 1.425 miejsc na przebudowanym za pieniądze z UM drugim łuku. Powstała także długo oczekiwana koncepcja modernizacji i zdaniem Strzempka można teraz ogłosić przetargi na jej wykonanie. Ostatnim dzieckiem ustępującego zarządu jest elektroniczny system sprzedaży wejściówek.

Zaprojektowany tak, by w przyszłości służyć nie tylko kibicom żużla. Może kiedyś kupimy specjalną kartę i bez wychodzenia z domu, zapłacimy w internecie za karnet na żużel i dwie godziny basenu, a do tego zarezerwujemy bilet na mecz koszykarzy. Strzempek rozpoczął to dzieło, ale dokończy już ktoś inny.

W szkółce

Szkółka pod kierunkiem Andrzeja Huszczy przeprowadziła 57 treningów i zorganizowała trzy nabory. Wstępną selekcję przeszło 23 adeptów, z których dalej szkoli się ośmiu. Pięciu doszło w trakcie minionego sezonu. Egzaminy na licencję zdali Patryk Dudek i Tomasz Halicki. W br. o certyfikat ma powalczyć pięciu kolejnych Najlepszym reprezentantem stowarzyszenia był Grzegorz Zengota. Członek kadry narodowej juniorów, medalista DMŚ i IMP.

Nasi młodzieżowcy mają do dyspozycji 11 motocykli, nad którymi czuwa dwóch majstrów.

Kasa jest na plusie

Finanse klubu zostały sprawdzone przez Urząd Kontroli Skarbowej. Urzędnicy nie stwierdzili większych uchybień.

Ze sprawozdania komisji rewizyjnej wynika, że rok udało się zamknąć z nadwyżką 14.738 zł. Po stronie dochodów był 1.998.000 (min. miasto dołożyło 144.000, a prywatni darczyńcy 500.000). Większe wydatki dotyczyły utrzymania sprzętu - 326.000 i wynagrodzenia za pracę - 197.000.

Dowhan wyjaśnił przy okazji, że nadwyżki pochodzące z działalności spółki są przekazywane w formie darowizny i rozliczane przez stowarzyszenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska