Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od soboty, 4 kwietnia do odwołania nowosolska straż miejska pełni służbę przez siedem dni w tygodniu. Strażnicy będą wystawiać mandaty

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze straży miejskiej w Nowej Soli pełnią służbę przez siedem dni w tygodniu, od 7.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta w godz. 12.00-20.00.
od 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze straży miejskiej w Nowej Soli pełnią służbę przez siedem dni w tygodniu, od 7.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta w godz. 12.00-20.00. Urząd Miejski/Ewa Batko
– Ostatni weekend pokazał, że nie wszyscy są do końca przekonani, że warto przestrzegać zasad. Skończyliśmy czas upominania próśb i przekonywania, naszedł czas egzekwowania – podkreśla prezydent Jacek Milewski.

Od soboty, 4 kwietnia do odwołania, funkcjonariusze straży miejskiej w Nowej Soli będą pełnić służbę przez siedem dni w tygodniu, od 7.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta w godz. 12.00-20.00.

Koronawirus i obowiązujące zakazy

- Od 1 kwietnia obowiązuje zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego. Ograniczenie dotyczy: przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach: dojazdu do i z pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19, czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego - przypomina Ewa Batko, rzecznik prasowa urzędu miejskiego w Nowej Soli. - Od 1 kwietnia obowiązuje także zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, placów zabaw, zieleńców czy promenad. Strażnicy będą karać mandatami osoby naruszające ten zakaz. Jego wysokość to 500 zł.
Natomiast, od piątku, 3 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasu i parków narodowych – poinformowało Ministerstwo Środowiska.

Nowe obowiązki straży miejskiej w Nowej Soli

– Ostatni weekend pokazał, że nie wszyscy są do końca przekonani, że warto przestrzegać zasad. Skończyliśmy czas upominania próśb i przekonywania, naszedł czas egzekwowania. Straż miejska będzie wystawiać mandaty – zapowiada prezydent Jacek Milewski.
Od soboty, 4 kwietnia straż miejska w Nowej Soli pracuje inaczej, strażnicy mają też nowe obowiązki. – Trochę musimy przeorganizować priorytety naszej straży miejskiej, nie rezygnując z bieżących spraw, którymi straż się zajmuje – dodaje prezydent miasta.
Z radiowozów straży miejskiej można usłyszeć w mieście komunikaty dotyczące przestrzegania zasad podczas epidemii.

Straż miejska zaczyna ścisłą współpracę z policją

– Dyspozycje są już wydane. Straż miejska zostaje skorelowana z policją. Komendanci powiatowi policji będą również zadaniować straż miejską. My współpracę z policją zawsze mieliśmy wzorową. Patrole mieszane już były. W sytuacji dnia dzisiejszego to jest naturalne. Kierunki i tempo będzie nadawał komendant policji. My deklarujemy pełną współpracę – wyjaśnia prezydent Jacek Milewski.

Straż miejska. Potrzebna czy nie?

– Od zawsze mówiliśmy, że straż miejska jest potrzebna, nawet kiedy były sugestie z rożnych stron, co do jej istnienia, twardo staliśmy na stanowisku, że jest potrzebna. Dzisiaj czas pokazuje, że mieliśmy rację – stwierdza prezydent Nowej Soli.
Informację o nowych zadaniach dla straży miejskiej w Nowej Soli skomentował były wiceburmistrz Szprotawy Paweł Chylak, który wyraził żal, że w jego mieście taka formacja została zlikwidowana. Podobnie działo się w wielu innych gminach.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PREZYDENTEM:

ZOBACZ TEŻ: Lubuscy policjanci patrolują ulice

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska