Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od środy, 18 marca do odwołania, Urząd Miejski w Nowej Soli zawiesza bezpośrednią obsługę klientów. Sprawy można załatwiać telefonicznie

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Od środy, 18 marca do odwołania, Urząd Miejski w Nowej Soli  zawiesza bezpośrednią obsługę klientów.
Od środy, 18 marca do odwołania, Urząd Miejski w Nowej Soli zawiesza bezpośrednią obsługę klientów. Eliza Gniewek-Juszczak
Od 18 marca nie załatwiamy spraw w nowosolskim magistracie osobiście. Wyjątkiem są zgłoszenia zgonów oraz narodzin w Urzędzie Stanu Cywilnego, wejście od ul. Szkolnej (od głównego parkingu). Nie wchodzimy od środy też do MOPS-u.

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Nowej Soli. Od środy, 18 marca nie wchodzimy do urzędu.

Zmiany zwłaszcza w USC

Zgłoszenia zgonów oraz narodzin w Urzędzie Stanu Cywilnego będą realizowane w urzędzie, wejście od ul. Szkolnej (od głównego parkingu).
Śluby już zaplanowane odbędą się w ustalonych terminach. Podczas ślubu dopuszczalna obecność wyłącznie pary młodej oraz świadków.
W pozostałych sprawach kontakt elektronicznie w tym: pisma zwykłe, wnioski o udostępnienie informacji publicznej mailowo na adres [email protected], a wnioski wymagające podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego - przez platformę epuap urzad/nowasol/skrzynka.

WAŻNE

Skrzynka podawcza

Druki wniosków są dostępne przy wejściu do Urzędu Miejskiego od ulicy Piłsudskiego, tam też wystawiona jest skrzynka podawcza, do której możemy składać wnioski.
Urząd prosi, aby na wnioskach koniecznie podać dane kontaktowe: numer telefonu lub adres email. - Jeśli chcemy uzyskać informacje jak załatwić sprawę, dowiedzieć się, na jakim etapie jest załatwiana już sprawa albo toczące się postępowanie, proponujemy kontakt telefoniczny z przedmiotowym wydziałem - czytamy w komunikacie urzędu.

GDZIE JEST KORONAWIRUS W POLSCE?

Biuro ds. podatku od nieruchomości

We wtorek, 17 marca 2020 r. biuro ds. podatku od nieruchomości i opłat za użytkowanie wieczyste gruntu (parter pok. nr 3) będzie nieczynne. Sprawy będzie można załatwić mailowo lub telefonicznie pod nr (68) 459 03 06.
- Za utrudnienia przepraszamy. Powyższe zalecenia będą stanowiły niedogodność, ale robimy to w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. W tej trudnej i wyjątkowej chwili liczymy na zrozumienie mieszkańców Nowej Soli i apelujemy o dostosowanie się do wszelkich zaleceń - podkreśla Ewa Batko, rzecznik prasowa urzędu miejskiego.

MOPS - nie załatwiamy spraw osobiście

W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie wszystkich mieszkańców Nowej Soli oraz pracowników Ośrodka, od 17 marca 2020 r. do odwołania ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Soli.
Wypłaty świadczeń z MOPS nie są zagrożone

  1. Terminy płatności świadczeń pozostają bez zmian – informacja znajduje się na BIP MOPS.
  2. Wypłaty świadczeń w kasie w marcu pozostają bez zmian.
  3. Biorąc jednak pod uwagę obecnie ogłoszony w Polsce stan epidemiologiczny, MOPS prosi o założenie konta bankowego.

INFORMACJA DLA KLIENTÓW POMOCY SPOŁECZNEJ
1. Prosimy aby osoby, które miały umówioną wizytę pracownika socjalnego w celu przeprowadzenia wywiadu zgodnie z art. 103 ustawy o pomocy społecznej, w dniach pomiędzy 17 marca 2020 r. a 27 marca 2020 r. skontaktowały się telefonicznie z pracownikiem socjalnym.
2. Od dnia 17 marca 2020 r. do 27 marca 2020 r. zawieszone są wizyty pracowników socjalnych w terenie. Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym.

Źródło: Urząd Miejski w Nowej Soli

KORONAWIRUS: Kiedy będzie szczepionka?

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

WIDEO: Objawy zakażenia koronawirusem, zasady higieny i zachowania. Poradnik Ministerstwa Zdrowia

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska