sportowy24
  Odra Nietków już po pucharowej przygodzie, ale o krok od...

  Odra Nietków już po pucharowej przygodzie, ale o krok od historycznego sukcesu [ZDJĘCIA]

  Andrzej Flügel, zdjęcia Cezary Konarski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Odra Nietków jest blisko awansu do czwartej ligi.
  1/68

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Cezary Konarski

  Odra Nietków wprawdzie dość szybko odpadła w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski, ale w zielonogórskiej klasie okręgowej jest w czołówce z szansami na awans do czwartej ligi.
  Leżący kilkanaście kilometrów od Zielonej Góry Nietków miał drużynę piłkarską niemal ,,od zawsze”. Tyle, że był to zespół grający na najniższych szczeblach futbolowej hierarchii. Od kilku lat nastąpiła wielka zmiana. W klubie pojawili się ludzie chcący zrobić coś więcej. Powoli, systematycznie budowano zespół, który nie tylko mógł myśleć o grze gdzieś w środku tabeli klasy A, ale jeszcze o szczebel wyżej.
  Dziś okręgówka jest faktem, a w klubie poważnie mówi się o czwartej lidze. Dodajmy, że pomyślano nie tylko o budowie mocnego zespołu, ale o zapleczu. Stary barak służący za szatnie przed kilkoma laty zmienił się w solidny budynek klubowy, w którym oprócz szatni, między innymi, jest siłownia. Słowem, piłkarze mogą się po treningach i meczach świetnie zregenerować. Boisko jest oświetlone, można więc w porze jesienno-zimowej trenować wieczorami, co dla zespołu, w którym zawodnicy uczą się lub pracują ma wielkie znaczenie.

  Zobacz galerię
  W sobotę 23 marca Odra, będąc faworytem, jedynie zremisowała z Błękitnymi Ołobok 1:1. Rozczarowania nie krył strzelec gola, jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy, Bogdan Rubacha. - Cóż, takie mecze powinniśmy wygrywać - powiedział. - Ale taka jest prawda, że z zespołami z dołu tabeli wcale nie łatwo się gra. Jednak przed nami jeszcze sporo spotkań i awans jest realny. Uważam, że poradzilibyśmy sobie w czwartej lidze.
  Kolejny zawodnik z bogatym doświadczeniem to Andrzej Charciarek. - Od kilku lat staramy się tu stworzyć ciekawy zespół - ocenia. - Dochodzą do nas nowi zawodnicy, wśród nich tacy z przeszłością w wyższych ligach. Jest fajna atmosfera, także dzięki temu, że stworzyła się tu grupa ludzi mających serce do piłki. Myślę tu nie tylko o zawodnikach, którzy robią wszystko, by ten klub szedł w górę. Robimy postępy, krok po kroku.

  Zespół prowadzi trener Mirosław Nowakowski. - Takie mecze jak remis ze słabszym zespołem zdarzają się - usłyszeliśmy od szkoleniowca. - Wyszły nasze stare błędy związane z nastawieniem do meczu i tym, co się pojawia w głowach, bo czasem wchodzę do szatni i słyszę, że już sobie dopisujemy trzy punkty. Dziś mieliśmy chyba 70 procent posiadania piłki, a rywal 30 i wywalczył remis. W okresie przygotowawczym trenujemy trzy razy w tygodniu, łączymy to z meczem. W okresie startowym zmniejszamy treningi o jeden, bo musimy brać pod uwagę to, że ludzie pracują, a grę w piłkę traktują jednak po amatorsku. Determinują nas warunki, bo mamy jedno boisko. Świetnie się czuję w tym klubie. Mamy bardzo fajny zarząd. Ludzie starają się. To widać na każdym kroku. Z miesiąca na miesiąc, z rundy na rundę, pojawiają się nowe rzeczy, czy to w budynku klubowym, czy na boisku. Nie jest naszym celem awans za wszelką cenę, ale jak się uda, to czemu nie? Systematycznie wprowadzamy młodzież do zespołu, przy naszych rutyniarzach ogrywają się w lidze.

  Prezes klubu Andrzej Kuczak mówi, że brakuje im jeszcze kilku drobnych spraw i klub będzie spełniał warunki czwartoligowe. W Odrze oprócz seniorów są jeszcze zespoły juniorów, trampkarzy i orlików. - Naszym największym problemem jest brak boiska treningowego - mówi prezes. - We wtorki i czwartki, kiedy mamy zajęcia na tej naszej jedynej płycie, panuje wielki tłok.
  Tyle trener, prezes i zawodnicy. W regionalnym Pucharze Polski w tym sezonie Odra dość szybko odpadła. Wprawdzie w klubie priorytetem jest liga, ale nikt tutaj nie lekceważy tych rozgrywek. Czy Odrze uda się awansować ? Byłby to największy sukces klubu w historii. Jeśli nie, to nie będzie tragedii...  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Żabi dwór - miejsce z duszą

  Żabi dwór - miejsce z duszą