MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oznakuj swój rower! To jeden ze sposobów, aby uniknąć jego kradzieży. Kiedy i gdzie oznakować rower w Zielonej Górze?

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Znakowanie roweru to jedna z metod uchronienia go przed kradzieżą
Znakowanie roweru to jedna z metod uchronienia go przed kradzieżą Tomasz Czachorowski/Zdjęcie ilustracyjne
Czas na rower! Jeśli masz nowy jednoślad, albo jeszcze nie oznakowałeś starego, to oznakuj go na komisariacie policji. To jedna z metod, która przyczyni się do tego, że złodzieje nie będą się interesować twoim rowerem.

Znakowanie rowerów w Zielonej Górze. Jak to się robi?

- Mikroudarowa technologia tych urządzeń pozwala na wykonanie precyzyjnego i trwałego oznakowania. Każdy rower zgłoszony do oznakowania będzie miał nadany indywidualny i niepowtarzalny numer. Wszelkie próby jego starcia będą powodować zmiany w strukturze materiału, tak więc całkowite usunięcie napisu bez pozostawienia śladów jest niemożliwe - wyjaśnia podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowa KMP w Zielonej Górze. - Wygrawerowane numery zostaną wprowadzone do policyjnej bazy rowerów oznakowanych.

Policjanci przypominają, że znakowanie roweru umożliwia sprawdzenie podczas kontroli czy użytkownik roweru jest prawowitym jego właścicielem, ponadto naniesiony numer ułatwia policjantom ustalenie właściciela jednośladu.

Znakowanie rowerów. Co to daje?

Policjanci podkreślają, że znakowanie rowerów jest jedną z metod zabezpieczania ich przed kradzieżą. Dobrze uzupełnić ją o pozostałe metody, np. stosować odpowiednie zapięcia renomowanych firm, nie zostawiać na klatkach schodowych, w piwnicach, na balkonach, a jeżeli jest to konieczne, to trzeba zainwestować w solidne drzwi i zamki.

- W przypadku gdyby doszło do kradzieży, warto dysponować fotografią oraz spisanymi numerami fabrycznymi i cechami trwałymi roweru, bowiem w znaczny sposób ułatwi to jego identyfikację i ustalenie właściciela - informuje KMP Zielona Góra.

Aby oznakować rower, należy zgłosić się z jednośladem, dowodem tożsamości i dowodem kupna (paragon, faktura, umowa kupna) w wyznaczonym terminie do Komisariatu Policji.

- W przypadku braku dowodu kupna właściciel roweru będzie musiał wypełnić odpowiednie oświadczenie. Wymagane jest, aby osobą zgłaszającą rower do oznakowania była osoba pełnoletnia - informuje KPM Zielona Góra. - Należy pamiętać również o tym, aby jednoślady zgłaszane do oznakowania były sprawne pod względem technicznym i odpowiednio wyposażone (sprawne hamulce oraz dzwonek). Przypominamy, że w warunkach gorszej przejrzystości powietrza oraz po zmroku rower musi być wyposażony sprawne w światło przednie i tylne.

Zobacz też wideo: Dwumiesięczny chłopiec tracił oddech. Z pomocą przyszli policjanci

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska