Pewne zwycięstwo odnieśli w Wałbrzychu zielonogórzanie

(flig)
Te bardzo ważne punkty pozwoliły naszemu zespołowi zmniejszyć różnicę dzielącą go od lidera.

Górnik przeżywa trudne chwile. Po spadku z ekstraklasy do walki w pierwszej lidze przystąpił bardzo odmłodzony. Przez pierwsze pięć spotkań ekipę prowadził dobrze znany w Zielonej Górze Grzegorz Chodkiewicz. Po serii porażek pierwszym szkoleniowcem został jego asystent Arkadiusz Chlebda, a on objął funkcję asystenta. Duet wałbrzyski nie dał rady zielonogórzanom. Trzeba przyznać, że nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony. Może to nie był wielki mecz, ale takie pojedynki trzeba po prostu wygrywać. Intermarche Zastal spokojnie to zrobił i należą mu się pochwała.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Nasi rzucali i prowadzili, po chwili robili to rywale i był remis. W 7 min trafił Łukasz Grzywa i Górnik po raz pierwszy wygrywał 17:16. Nasi jednak szybko skontrowali i do końca kwarty trwała walka na ,,styk". Druga kwarta rozpoczęła się podobnie. Górnik postawił się. Na szczęście tylko przez chwilę. W 12 min gospodarze prowadzili 27:25. I wtedy nasi, jakby powiedzieli: "Dobra, włączamy trzeci bieg".

I włączyli! Przez kilka minut trafiali tylko oni. Punkty zdobywali: Mateusz Jarmakowicz, Marcin Flieger, Grzegorz Kukiełka i Marcin Chodkiewicz. Efekt? 11:0 wciągu trzech minut i prowadzenie Intermarche Zastalu 36:27. Do przerwy było 50:38 dla naszych. W zasadzie te kilka minut zdecydowało, bo Górnik już się nie podniósł.

W trzeciej kwarcie mieliśmy różnicę klas. Zielonogórzanie spokojnie punktowali, a Górnik nie mógł nic zrobić. W 22 min po rzucie M. Chodkiewicza goście wygrywali 68:46. W czwartej odsłonie nasi kontrolowali sytuację. Bardzo dobrze prowadzili grę rekonwalescenci Flieger i Jarosław Kalinowski. Podobali się M. Chodkiewicz, Kukiełka i Jarmakowicz.

GÓRNIK WAŁBRZYCH - INTERMARCHE ZASTAL ZIELONA GÓRA 75:87 (22:23, 16:27, 17:20, 20:17)

GÓRNIK Sterenga 17, Matczak 15, Buczyniak i Józefowicz po 12, Grzywa 6, oraz Stochmiałek 10, Pieloch 3, Ratajczak 0.
INTERMARCHE ZASTAL: M. Chodkiewicz 20, Jarmakowicz 17, Kukiełka 12, Rajewicz 11, Flieger 10 oraz Kus 6, Busz 5, Kalinowski 3, Wilczek 2, A. Chodkiewicz 1, Matczak 0.
Sędziowali: Sławomir Moszakowski, Rafał Szwej (obaj Wrocław) i Jacek Chrząszcz (Świętochłowice). Widzów 300.