Piłkarze ręczni Stali Gorzów polegli w Sosnowcu. Zabrakło im skuteczności i… odrobiny szczęścia

Szczypiornistom Budnex Stali Gorzów Wlkp. zabrakło skuteczności rzutowej i odrobiny szczęścia, by wywieźć z Sosnowca korzystny rezultat. Robert Gorbat
Tabela ligi centralnej podpowiadała, że faworytami sobotniego (12 marca) pojedynku w Sosnowcu są gorzowianie. Komplet punktów zgarnęło jednak Zagłębie, które rozstrzygającą bramkę zdobyło… pięć sekund przed końcową syreną.

MUKS ZAGŁĘBIE ZSO 14 SOSNOWIEC – BUDNEX STAL GORZÓW WLKP. 29:28 (16:16)

• MUKS Zagłębie ZSO 14: Mentel, Nowak – Płonka 7, S. Danysz, Goliszewski i Mięsopust po 5, A. Danysz i Kolano po 3, Głuszczenko 1, Migała, Piątek.
  • Budnex Stal: Marciniak, Nowicki, Jaśko – Lemaniak 9, Gintowt i Stupiński po 5, Kłak 4, Pietrzkiewicz 3, Bronowski i Renicki po 1, Droździk, Kiersnowski, Nieradko.
  • Kary: 10 min – 8 min.

Choć sosnowiczanie plasują się w połowie tabeli, to już kilka razy pokazali, że szczególnie na swoim boisku są bardzo groźnymi przeciwnikami. Wygrane tej ekipy z silnymi zespołami z Legionowa i Przemyśla nakazywały gorzowianom daleko idącą ostrożność i szacunek dla rywali.

Stal traciła przewagę

Szacunku nie zabrakło, a konsekwentna postawa w obronie i dobra skuteczność rzutowa obydwu skrzydłowych – Michała Lemaniaka oraz Mateusza Stupińskiego – kilka razy pozwoliły gościom uzyskać cztery gole przewagi. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Za każdym razem gospodarze potrafili jednak odrabiać straty. Na przerwę zeszli przy remisie 16:16, a w 60 min…. Ech, co to były za emocje!
Ostatnie minuty gorzowianie grali najpierw bez dwóch, a potem bez jednego wykluczonego zawodnika. Dziesięć sekund przed końcową syreną przechwycili jednak piłkę, a po błyskawicznie wyprowadzonym kontrataku Stupiński pewnie trafił i doprowadził do remisu 28:28. Osiem sekund do końca! Sosnowiczanie natychmiast wznowili grę ze środka boiska i już trzy sekundy później pokonali świetnie dysponowanego w sobotę Cezarego Marciniaka. Na skuteczną odpowiedź stalowcom zabrakło czasu.

Bramkarz miał "dzień konia"

- Nie mam pretensji do moich zawodników – powiedział chwilę po ostatnich gwizdkach arbitrów trener gorzowian Oskar Serpina. – Walczyli ze wszystkich sił, nawet dobrze rzucali, ale mieli pecha trafić na nadzwyczajnie dysponowanego w bramce Zagłębia Gracjana Nowaka. Ten chłopak prawie nie grał w poprzednich spotkaniach, za to w pojedynku przeciwko nam zaliczył prawdziwy „dzień konia”. Cóż, bywa, trzeba przyjąć porażkę. Sportowe szczęście, wynikające z odrobinę lepszej skuteczności było tym razem po stronie naszych przeciwników…

Pozostałe wyniki 18. kolejki

• AZS AWF Biała Podlaska – Siódemka Miedź Huras Legnica 30:26
  • Padwa Zamość – MKS Grudziądz 30:25
  • Nielba Wągrowiec – Śląsk Wrocław 21:22
  • Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS Wieluń 30:24
  • KPR Legionowo – Warmia Energa Olsztyn 27:17
  • Mecz SPR GKS Autoinwest Żukowo – Orlen Upstream SRS Przemyśl został przełożony na 9 kwietnia.

1. Ostrovia 18, 50, 538:445
2. AZS AWF 18, 38, 552:490
3. KPR 18, 36, 523:465
4. Budnex Stal 18, 35, 485:479
5. Orlen Upstream 17, 33, 508:492
6. Śląsk 18, 26, 507:545
7. Zagłębie ZSO 14 18, 25, 556:570
8. SPR GKS Autoinwest 17, 24, 492:499