Piotr Barczak (PiS) nowym przewodniczącym rady Zielonej Góry...

  Piotr Barczak (PiS) nowym przewodniczącym rady Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

  kali

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Piotr Barczak od 20 lat zdobywa doświadczenie samorządowe, obecnie jest komendantem wojewódzkim OHP. Na sesji nie zawsze jest w garniturze, bo jakże
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mariusz Kapała / GL

  Piotr Barczak został na dzisiejszej, pierwszej sesji nowej rady, wybranym na przewodniczącego rady miasta, która będzie rządzić do 2023 roku. Jednak po 20 miesiącach będzie musiał opuścić to stanowisko...
  Podczas inauguracyjnej sesji rady miasta nie tylko prezydent Janusz Kubicki złożył ślubowanie. Uczynili to także radni. Obrady prowadziła radna senior Eleonora Szymkowiak (PiS). Podczas nich dokonano wyboru nowego przewodniczącego.
  Prezydent Janusz Kubicki rozmawiając wcześniej z klubami radnych ustalił, że po raz pierwszy powinno być tak, by wszystkie kluby miały swojego przewodniczącego. Zmieniałby się on co 20 miesięcy. Zgodziły się na to wszystkie kluby.
  Zobacz galerię
  Kiedy jednak dziś na sesji Marek Budniak (PiS) zaproponował na przewodniczącego rady Piotra Barczaka, Adam Urbaniak (Koalicja Obywatelska) oznajmił, że jego klub wstrzyma się od głosowania. Dlaczego? Ponieważ propozycja wymiany przewodniczącego rady co 20 miesięcy została przez klub zaakceptowana, ale miało to, jego zdaniem, inaczej wyglądać.

  - Nasz klub uważał, że albo powinno zostać jeszcze przez te 20 miesięcy stare prezydium, by dokończyć rozpoczęte prace. Albo przewodniczącym powinien zostać ktoś z klubu, który zdobył największą liczbę mandatów, czyli Bezpartyjni Samorządowcy (klub prezydencki - dop. red.) - mówił Adam Urbaniak.


  Prezydent Janusz Kubicki apelował, by interesy partyjne zostawić za drzwiami. Bo tu powinna być jedna partia o nazwie Zielona Góra.
  Radni PiS przypomnieli, że w poprzedniej kadencji oni nie mieli swojego przedstawiciela w prezydium, a zagłosowali za Adamem Urbaniakiem, który sprawował w minionej kadencji funkcję przewodniczącego.
  Zobacz galerię
  Ostatecznie 15 radnych zagłosowało za P. Barczakiem, 9 wstrzymało się od głosu.

  Dodajmy, że Piotr Barczak brany jest pod uwagę jako kandydat na wicewojewodę lubuskiego (w miejsce odwołanego Roberta Palucha).

  Zobacz też: Piotr Barczak krytykuje Janusza Kubickiego za nadmierną ilość inwestycji w roku wyborczym

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.