Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Płk SG Monika Musielak nowym Komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

OPRAC.: (sn)
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta.
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
W poniedziałek 5 lutego w komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powierzenia obowiązków na stanowisku komendanta oddziału płk SG Monice Musielak, która na tym stanowisku zastąpiła gen. bryg. SG Tomasza Michalskiego, który to z kolei z dniem 2 lutego awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Podczas uroczystości płk SG Joanna Kostecka odczytała decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą powołania z dniem 2 lutego na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasza Michalskiego, jak również rozkaz personalny Komendanta Głównego Straży Granicznej o powierzeniu od dnia 2 lutego 2024 r. pełnienia obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Monice Musielak.

Kim jest nowa szefowa NoOSG?

Płk SG Monika Musielak służbę w Straży Granicznej pełni od ponad 20 lat.

- Od przyjęcia do służby zajmowała kolejne stanowiska służbowe w Wydziale Operacyjno-Śledczym Lubuskiego, a następnie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej - informuje rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Płk SG Monika Musielak ukończyła prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest także absolwentką Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Przeszkolenie do pracy operacyjno-śledczej uzyskała poprzez uczestnictwo w wielu specjalistycznych szkoleniach.

W ubiegłym roku objęła stanowisko Zastępcy Komendanta NoOSG. Odznaczona została m. in. Brązowym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej oraz Odznaką Straży Granicznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska