MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po pracy będą kręgle

Eugeniusz Kurzawa
Nowe archiwum to setki regałów. Magdalena Narożna szuka właśnie potrzebnych materiałów. Chyba znalazła.
Nowe archiwum to setki regałów. Magdalena Narożna szuka właśnie potrzebnych materiałów. Chyba znalazła. fot. Mariusz Kapała
W zakładzie Swedwoodu zachodzą interesujące zmiany. Przedsiębiorstwo nadal produkuje, ale równolegle uruchomiło hotel pracowniczy, buduje kręgielnię i salę sportową.

- Nasz zakład w Zbąszyniu ma wspierać pozostałe dwa zakłady w "trójkącie meblarskim", czyli Babimost i Chlastawę - wyjaśnia Wojciech Waligóra, dyrektor zakładów płyt komórkowych Swedwoodu w Polsce. Nad Obrą nadal pozostanie zatem niewielka produkcja płyt komórkowych, obecnie zaś jest w fazie rozruchu linia do produkcji ścianek tylnych do regałów.

- Będziemy też stawiać na rozwój miejscowej wzorcowni; w sierpniu przystępujemy do jej modernizacji i powiększenia, a dzięki wsparciu fachowców z firmy IKEA zamierzamy podnieść poziom wzorów mebli tam powstających - kontynuuje W. Waligóra.
Jednak to, w czym się już zaczął specjalizować zbąszyński zakład Swedowoodu (zatrudniający 150 osób) to działalność pomocnicza wobec dwóch pozostałych, gdzie łącznie jest już zatrudnionych 2.650 osób.

Powstało archiwum

Otóż w niektórych halach, gdzie prowadzona dotąd była produkcja, dziś widzimy zupełnie nowe sytuacje. Magdalena Narożna prowadzi do centralnego archiwum swedwoodowskiego. Na półkach własnego wyrobu tysiące poukładanych i skatalogowanych dokumentów zawodowych. - W organizacji archiwum pomagała nam profesjonalna firma z Poznania - wyjaśnia Jerzy Frącek, główny mechanik zakładu w Zbąszyniu.

Nie ma już dotychczasowego biurowca przy ul. Gen. Dowbor-Muśnickiego. Został przekształcony w hotel pracowniczy. Zaglądamy do wnętrza. 18 pokojów jednoosobowych, wszystkie z łazienkami i oczywiście dostępem do internetu. Hotel powstał z myślą o gościach, jak i szkolących się pracownikach pozostałych firm, którzy tutaj będą się szkolić, uzupełniać wiedzę. - To nasze centrum edukacyjne - uważa W. Waligóra. - Do tego potrzebujemy jeszcze sal konferencyjnych dlatego przerabiamy na ten cel szatnie i dawną stołówkę.

Na piętrze budynku ulokowanego tuż za hotelem będą zatem dwie sale do celów szkoleniowych, a pod nimi i w przyległej dawnej hali magazynowej - sale do relaksu.

Ćwicznia i kręgielnia

Zapadła bowiem decyzja przeróbki magazynu na salę gimnastyczną oraz tuż obok kręgielnię, przy nich zaś wykańczane są szatnie i natryski. - Inwestycja powstaje z myślą o wszystkich pracownikach "trójkąta", którzy tutaj będą się mogli relaksować - uzasadnia W. Waligóra. Kręgielnia będzie oddzielona od pełnowymiarowej sali sportowej rozsuwanymi drzwiami. Szatnie i natryski będą wspólne.

- Mamy już zamontowane dwa tory, jest oświetlenie ultrafioletowe, do końca miesiąca na pewno wszystko będzie gotowe - oprowadza po kręgielni J. Frącek. - Oczywiście nieodzowną częścią będzie kawiarenka tuż przy torze.

- Będę grała w kręgle, oczywiście pod warunkiem, że dopcham się do torów - mówi M. Narożna przewidując duże zainteresowanie pracowników nowością. Najbliższe kręgielnie są bowiem w Grodzisku Wlkp. i Zielonej Górze. Wkrótce jednak postanie kręgielnia w Babimoście.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska