Podzielili się zdobyczą

Krzysztof Zawicki
Głogowianie wytrzymali presję kibiców w Kwidzynie i remisując zachowali szansę na zajęcie piątego miejsca w ekstraklasie.

Do pierwszego spotkania rundy play off o miejsca 5-8. oba zespoły przystąpiły bardzo zmotywowane. Już w 1 min bramkę zdobył Mikołaj Szymyślik. Gospodarze nie pozostali dłużni i w 3 min po dwóch trafieniach Daniela Urbanowicza objęli prowadzenie 2:1. Chrobry nie dał się wybić z rytmu i zaowocowało to dwoma bramkami Dzmytriego Marhuna i Sebastiana Różańskiego. Dzięki temu głogowianie w 6 min ponownie wygrywali 3:2. Później zaczęła się wymiana ciosów i w 20 min był remis 8:8.

Końcówka należała jednak do gości. Najpierw rzut karny wykorzystał Adrian Marciniak, a później dwukrotnie bramkarza miejscowych pokonał Marhun i Chrobry zszedł do szatni z dwoma golami przewagi.

Bardzo dobrze dla głogowian zaczęła się druga połowa. Przyjezdni w ciągu dziesięciu minut zdobyli pięć goli, tracąc tylko jednego. Dwie bramki rzucił Paweł Wita, a po jednej Marciniak, Paweł Piwko i Grzegorz Piotrowski. W 40 min na tablicy pojawił się wynik 19:13.

Niestety, w chwilę później dwóch graczy Chrobrego powędrowało na ławkę kar. Kwidzynianie wykorzystali przewagę i trzykrotnie pokonali Kazimierza Kotlińskiego. Trener Jarosław Cieślikowski poprosił o czas, ale niewiele to dało. Jego podopieczni popełniali seryjne błędy i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 52 min gospodarze wyrównali na 21:21. Do końca meczu zespoły zdobywały bramki na przemian. Remis głogowianom zapewnił Wita.

Nie obeszło się jednak bez strat, bo ciężkiej kontuzji barku doznał Maciej Kubisztal i prawdopodobnie nie obejdzie się bez interwencji chirurga.

W sobotę rewanż. O tym, kto stanie do bezpośredniej walki o piątą lokatę zadecyduje drugi pojedynek. Chrobry musi wygrać lub przynajmniej zremisować 25:25 (w przypadku rezultatu 24:24 będzie dogrywka).
MMTS KWIDZYN - AMD CHROBRY GŁOGOW 24:24 (12:14)
MMTS: Gawlik, Suchowicz - Wardziński 5, Czertowicz, Kawczyński, Mroczkowski po 4, Markuszewski 3, Kriger, Urbanowicz po 2, Hanis, Peret, Cieślak, Jedowski.
CHROBRY: Kotliński, Musiał - Marhun, Piwko po 5, Marciniak, Wita po 3, Różański, Piotrowski po 2, Boruszewski, Szymyślik, Łuczyk, Świtała po 1, Kubisztal, Kłosowski.
Kary: 10 min - 18 min. Sędziowali: Grzegorz Budziosz i Tomasz Olesiński (obaj Opole). Widzów: 400.