Gazeta Lubuska

PolAndRock Festival 2018: przeżyjmy to jeszcze raz! Oto najważniejsze momenty tegorocznego festiwalu [ZDJĘCIA]

PolAndRock Festival 2018 przeszedł do historii. Upłynął pod znakiem upałów, dobrej muzyki, nieprzebranych tłumów zgromadzonych na festiwalowym polu w

Jakub Pikulik / Mariusz Kapała / Arkadiusz Sikorski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

PolAndRock Festival 2018: przeżyjmy to jeszcze raz! Oto najważniejsze momenty tegorocznego festiwalu [ZDJĘCIA]

PolAndRock Festival 2018 przeszedł do historii. Upłynął pod znakiem upałów, dobrej muzyki, nieprzebranych tłumów zgromadzonych na festiwalowym polu w Kostrzynie nad Odrą.

Upały były tak wielkie, że w niektórych kostrzyńskich sklepach zabrakło podręcznych zraszaczy. Ludzie chłodzili się jak mogli, w mieście ustawiono kilka kurtyn wodnych, w okolicy festiwalowego pola kurtyny wodne ustawili też strażacy. W czasie imprezy dużo mówiło się też o podwyższonym ryzyku. Przypomnijmy, impreza już trzeci rok z rzędu miała taki status. Zdecydował o tym komendant miejski policji w Gorzowie.Niepodziewanie głośno zrobiło się też o wicekomendancie lubuskich strażaków, który nie zgodził się, aby w tłum pod sceną wjechał wóz i polewał ludzi wodą. Argumentował to kwestiami bezpieczeństwa. W efekcie do Kostrzyna przyjechali strażacy z Niemiec i ochotnicy z OSP Żary-Kunice. Do historii festiwalu przejdą też nieprzebrane tłumy, które zgromadziły się pod sceną w czasie koncertów Nocnego Kochanka i Judas Preist. To wtedy organizatorzy imprezy zdecydowali, że przed scenę wyjdzie kordon utworzony z członków Pokojowego Patrolu i służb ochrony, który odsunie ludzi od Dużej Sceny.

Nigdy wcześniej na PolAndRock Festivalu nie było śniegu. W tym roku jeden ze sponsorów usypał na rozgrzanej słońcem łące prawdziwą górę z białego puchu. Można było na niej zjeżdżać, była to przy okazji znakomita metoda ochłody dla rozpalonych słońcem ciał. Inni chłodzili się w tradycyjnym błocie lub pod tzw. "grzybkiem", jeszcze inni wypatrywali wody ze strażackich sikawek.

Zobacz najważniejsze wydarzenia 24. PolAndRock Festivalu 2018 na naszych zdjęciach.

Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2018 (Przystanku Woodstock 2018) w Kostrzynie nad Odrą: PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2018): koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

PolAndRock Festival. Zobacz nasz serwis specjalny:
Polecamy