Pol'and'Rock Festival 2019. Jurek Owsiak kolejny raz odniósł się do słów i przekleństw, które padły na festiwalu

red.Zaktualizowano 
Na zakończenie Pol'and'Rock Festivalu 2019 padło sporo mocnych z ust Jurka Owsiaka Jakub Pikulik
- Wokół nas nie jest dobrze i z roku na rok jest nam coraz trudniej – pisze Jurek Owsiak o festiwalu Pol’and’Rock.

Nie milkną echa mocnego wystąpienia Jurka Owsiaka na zakończenie 25. edycji Pol'and'Rock Festivalu. Szef WOŚP nie przebierał w słowach, odnosząc się do aktualnej sytuacji politycznej.

Przypomnijmy, że po poprzednich edycjach festiwalu Jurek Owsiak miał sprawy w sądzie za używanie wulgaryzmów. Sprawą słów, które padły na zakończenie festiwalu zajmuje się policja. - W związku ze słowami, które padły na zakończenie Pol'and'rock Festiwalu, wyjaśniamy, czy doszło do złamania prawa. Otrzymujemy wiele zgłoszeń z całego kraju, ale niezależnie od nich, czynności przez policjantów zostały podjęte z urzędu - mówił podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Trwa głosowanie...

Uważasz, że Jurek Owsiak słusznie otrzymał mandat?

W niedzielę, 4 sierpnia, Jurek Owsiak opublikował wpis, w którym napisał mi.in.: „Jeśli kogoś uraziłem, jeśli zraniłem czyjeś uczucia – przepraszam”



Kolejny wpis, zatytułowany „Świnia”, pojawił się na Facebooku, w czwartek, 8 sierpnia. Oto jego fragmenty:

„Przeszła przez Facebook ogromna dyskusja na temat mojego wystąpienia na zakończenie Festiwalu. Z uwagą w Fundacji przeczytaliśmy wszystkie Wasze opinie.(…)

Chcieliśmy się do tego odnieść, a najbardziej ja, osobiście. Dyskutując o tym w Fundacji przeglądaliśmy w tle materiał z tegorocznego Festiwalu. W pewnym momencie doszliśmy do koncertu Łydki Grubasa – jest to już tzw. bis, a więc końcówka występu. Otóż Łydka - złotobączkowa kapela raźnych dźwięków, zapraszająca do wesołej, beztroskiej zabawy, do szaleństwa juwenaliowych spotkań, do szydery, która się bardzo dobrze przyjmuje w takich koncertowych kontekstach - wykonała utwór „Świnia”.

Zespół otrzymał ode mnie Złotego Bączka, nagrodę publiczności za rok 2018. Miałem wrażenie, że pod Dużą Sceną zgromadziło się tyle ludzkości, co na pamiętnym, nocnym koncercie The Prodigy. Wydawałoby się, że można już tylko podkręcić jeszcze bardziej wesołą, karnawałową zabawę. No więc zespół dostaje ekstra czas na bis, a „Hipis” i jego załoga wykorzystują go na utwór niezwykły. W zapowiedzi słyszymy, że teraz, Szanowni Państwo, zanurzymy się troszkę w naszej polskiej, groźnej rzeczywistości. I poszła „Świnia”.

Proszę teraz wszystkie słowa i sugestie skierowane w moją stronę, że „politykowanie”, że „nie wypada”, że „nie można”, że „dzieci też to słyszą”, przyłożyć do tego momentu. A takich momentów na tegorocznym Festiwalu było więcej. Pamiętacie gitarę Toma Morella? Bo taki czas, bo takie nastały zmory i cienie, które nakładają się na bardzo wiele obrazków naszego życia.

Myślę abstrakcyjnie, ale czy trudno jest w dzisiejszej Polsce wprowadzić specustawę, która na przykład wobec zgromadzeń liczących więcej niż 50 000 osób, a więc wydarzeń typu piknik, zabawa karnawałowa, festiwal, będzie wymagała zgody ministra kultury, ministra środowiska, ministra lotów balonów etc.? Ustawę, którą uzasadni się tylko i wyłączenie tym, że jej celem jest sprawienie, by obywatele nie biorący udziału w pikniku, zgromadzeniu, festiwalu, czuli się bezpiecznie. Tego rodzaju scenariusze wydają się być realne, na wyciągnięcie ręki i każdy kolejny miesiąc obserwacji polskiej codzienności daje podstawy, by zacząć się takich scenariuszy obawiać. (…)



Posłuchaj, jak Jurek Owsiak zareagował na kolejny mandat za przekleństwa na Pol'and'Rock Festival

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
owśik
2019-08-09T20:03:02 02:00, Olga:

Zadam pytanie czy człowiek, który nie potrafi w miejscu publicznym na scenie w obecności tysięcy młodych ludzi panować nad językiem zasługuje na krocie pieniędzy jakie płyną do jego kieszeni od polskiego podatnika i darczyńcy? Poza tym zadam pytanie, czy Owsiak Jerzy bierze narkotyki?

2019-08-10T09:22:26 02:00, Realista:

Sugerując, Pan Owsiak bierze pieniądze z podatków (pomijam 1% bo to są dobrowolne wpłaty ) to zmień dilera bo ten Cię oszukuje. Jeśli chodzi o język to o 4 rano młodzi ludzie śpią. Poza tym żądam pytanie, czy Olga nadal okrada metodą na wnuczka?

2019-08-10T17:06:41 02:00, olga:

Już nie :)))

2019-08-15T08:02:41 02:00, tk:

no i dobrze ?

ale niektórych swędzi owśik ,idz do apteki i kup se lek na owśiki to może przestanie dupa swędzieć, i dajta spokój tym pierdołom i róbta co mata robić nie hejtować pierdoły jedne ...

G
Gość
2019-08-09T20:03:02 02:00, Olga:

Zadam pytanie czy człowiek, który nie potrafi w miejscu publicznym na scenie w obecności tysięcy młodych ludzi panować nad językiem zasługuje na krocie pieniędzy jakie płyną do jego kieszeni od polskiego podatnika i krodarczyńcy? Poza tym zadam pytanie, czy Owsiak Jerzy bierze narkotyki?

2019-08-09T20:47:52 02:00, Gość:

Krocie naszych pieniędzy nie idzie do kieszeni Owsiaka tylko do Rydzyka,

👍dla komentarza nie wpisu

G
Gość

Zróbcie ułamek tego dobrego co Owsiak a potem komentujcie

t
tk
2019-08-09T20:03:02 02:00, Olga:

Zadam pytanie czy człowiek, który nie potrafi w miejscu publicznym na scenie w obecności tysięcy młodych ludzi panować nad językiem zasługuje na krocie pieniędzy jakie płyną do jego kieszeni od polskiego podatnika i darczyńcy? Poza tym zadam pytanie, czy Owsiak Jerzy bierze narkotyki?

2019-08-10T09:22:26 02:00, Realista:

Sugerując, Pan Owsiak bierze pieniądze z podatków (pomijam 1% bo to są dobrowolne wpłaty ) to zmień dilera bo ten Cię oszukuje. Jeśli chodzi o język to o 4 rano młodzi ludzie śpią. Poza tym żądam pytanie, czy Olga nadal okrada metodą na wnuczka?

2019-08-10T17:06:41 02:00, olga:

Już nie :)))

no i dobrze ?

G
Gość

Może już wystarczy tego widoku i zejdzie ze sceny.

G
Gość
2019-08-10T14:17:06 02:00, Gość:

Następny autorytet i idol ponad prawem. Udaje swojaka i wszystkie zasługi milionów zwykłych ofiarodawców przejmuje jako od niego, gdy przekazuje na skądinąd zbożny cel. Poza tym w pewnych latach już nie przystoi używać wulgaryzmów, publicznie do młodych ludzi i kreować się na anty systemowca obecnej władzy, wybranej jednak w demokratycznych wyborach. To po prostu infantylizm.

100/100

G
Gość
2019-08-10T14:17:06 02:00, Gość:

Następny autorytet i idol ponad prawem. Udaje swojaka i wszystkie zasługi milionów zwykłych ofiarodawców przejmuje jako od niego, gdy przekazuje na skądinąd zbożny cel. Poza tym w pewnych latach już nie przystoi używać wulgaryzmów, publicznie do młodych ludzi i kreować się na anty systemowca obecnej władzy, wybranej jednak w demokratycznych wyborach. To po prostu infantylizm.

2019-08-11T18:40:32 02:00, Gość:

Czy to tekst o pani pawłowicz

W punkt...nic dodać

, nic ująć

G
Gość
2019-08-10T14:17:06 02:00, Gość:

Następny autorytet i idol ponad prawem. Udaje swojaka i wszystkie zasługi milionów zwykłych ofiarodawców przejmuje jako od niego, gdy przekazuje na skądinąd zbożny cel. Poza tym w pewnych latach już nie przystoi używać wulgaryzmów, publicznie do młodych ludzi i kreować się na anty systemowca obecnej władzy, wybranej jednak w demokratycznych wyborach. To po prostu infantylizm.

Czy to tekst o pani pawłowicz

y
yahh1

Dorosły człowiek liczy się z konsekwencjami swoich czynów.Tutaj w tle jeszcze jest "debata" z Panem Bodnarem o tzw mowie nienawiści, gdzie padają słowa o nie używaniu wulgaryzmów z ust Pana Owsiaka.Hipokryzja i kompromitacja.Kolejny upadły pseudoautoryter postprlowskiego układu.Syndrom Bolka zadziałał.

o
olga
2019-08-09T20:01:28 02:00, uczestnik:

Ludzie przyjeżdżają z całej Polski miło spędzić czas, posłuchać dobrej muzyki i nie koniecznie chcą obalać rząd wraz z Jurkiem Owsiakiem.

2019-08-10T05:24:56 02:00, Paweł:

Zgadzam się poland rock fajny festiwal ludzie się bawią maja wyjeba.. na ta cała politykę a ten Owsiak mu wszystko spierdol..

Pełna zgoda Pawełku, ale ten język to taka owsiakowa wiocha., łeeee:))))

o
olga
2019-08-09T20:03:02 02:00, Olga:

Zadam pytanie czy człowiek, który nie potrafi w miejscu publicznym na scenie w obecności tysięcy młodych ludzi panować nad językiem zasługuje na krocie pieniędzy jakie płyną do jego kieszeni od polskiego podatnika i darczyńcy? Poza tym zadam pytanie, czy Owsiak Jerzy bierze narkotyki?

2019-08-10T09:22:26 02:00, Realista:

Sugerując, Pan Owsiak bierze pieniądze z podatków (pomijam 1% bo to są dobrowolne wpłaty ) to zmień dilera bo ten Cię oszukuje. Jeśli chodzi o język to o 4 rano młodzi ludzie śpią. Poza tym żądam pytanie, czy Olga nadal okrada metodą na wnuczka?

Już nie :)))

G
Gość

Następny autorytet i idol ponad prawem. Udaje swojaka i wszystkie zasługi milionów zwykłych ofiarodawców przejmuje jako od niego, gdy przekazuje na skądinąd zbożny cel. Poza tym w pewnych latach już nie przystoi używać wulgaryzmów, publicznie do młodych ludzi i kreować się na anty systemowca obecnej władzy, wybranej jednak w demokratycznych wyborach. To po prostu infantylizm.

R
Realista
2019-08-09T20:03:02 02:00, Olga:

Zadam pytanie czy człowiek, który nie potrafi w miejscu publicznym na scenie w obecności tysięcy młodych ludzi panować nad językiem zasługuje na krocie pieniędzy jakie płyną do jego kieszeni od polskiego podatnika i darczyńcy? Poza tym zadam pytanie, czy Owsiak Jerzy bierze narkotyki?

Sugerując, Pan Owsiak bierze pieniądze z podatków (pomijam 1% bo to są dobrowolne wpłaty ) to zmień dilera bo ten Cię oszukuje. Jeśli chodzi o język to o 4 rano młodzi ludzie śpią. Poza tym żądam pytanie, czy Olga nadal okrada metodą na wnuczka?

P
Paweł
2019-08-09T20:01:28 02:00, uczestnik:

Ludzie przyjeżdżają z całej Polski miło spędzić czas, posłuchać dobrej muzyki i nie koniecznie chcą obalać rząd wraz z Jurkiem Owsiakiem.

Zgadzam się poland rock fajny festiwal ludzie się bawią maja wyjeba.. na ta cała politykę a ten Owsiak mu wszystko spierdol..

P
Patol

Czy tak naprawdę znacie biografie tego komunistycznego wychowanka kto on jest i co sobą reprezentuje?

Dodaj ogłoszenie