Policja podsumowała tegoroczne Winobranie w Zielonej Górze. Było bezpiecznie?

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Zielonogórska policja podsumowała Winobranie 2023.
Zielonogórska policja podsumowała Winobranie 2023. KMP Zielona Góra
W niedzielę zakończyło się Winobranie w Zielonej Górze. Przez tydzień miasto było stolicą największego święta wina w kraju, które przyciągnęło wielu mieszkańców regionu oraz turystów. Zdaniem policji tegoroczną imprezę można zaliczyć do najspokojniejszych w ciągu ostatnich kilku lat.

Policjanci mieli dużo pracy

Każdego dnia w czasie winobraniowego tygodnia nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwało około stu policjantów. W weekendy było ich nawet dwukrotnie więcej. Funkcjonariuszy w mundurach, ale również tych "po cywilnemu" spotkać można było między innymi na deptaku, w rejonach przejść dla pieszych czy w lunaparku.

Jak co roku podczas Winobrania policjanci mieli bardzo dużo pracy. Policjantów ruchu drogowego podczas zabezpieczeń biegów i korowodu wspomagali funkcjonariusze z kilku komend powiatowych: w Nowej Soli, Krośnie Odrzańskim, Wschowie, Sulęcinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Ponadto podczas Winobrania zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwy kierowca”, podczas których codziennie kontrolowali stan trzeźwości kierujących na wybranych ulicach i w różnych miejscach miasta - mówi podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Winobranie było bezpieczne

Tegoroczne Winobranie przebiegało spokojnie i bez żadnych poważniejszych incydentów porządkowych czy przestępstw kryminalnych, a w ocenie policjantów było jednym z najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich kilku lat.

Najwięcej pracy policjanci mieli w weekendy, dlatego w zabezpieczeniu jarmarku winobraniowego i imprez towarzyszących brała udział największa liczba policjantów. Natomiast podczas całego Winobrania policjanci zatrzymali 7 sprawców przestępstw na gorącym uczynku. Byli to głównie nietrzeźwi kierujący oraz trzej sprawcy pobicia. Podobnie jak w poprzednich latach funkcjonariusze interweniowali najczęściej w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego lub zakłócenia ciszy nocnej, a także spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi - mówi podinspektor Małgorzata Stanisławska.

Podsumowanie policyjnych działań w czasie Dni Zielonej Góry (9 - 17 września):

  • sprawcy przestępstw zatrzymani na gorącym uczynku - 7
  • zatrzymane osoby poszukiwane - 5
  • zatrzymane osoby nietrzeźwe: - 26
  • ujawniono wykroczeń - 393
  • sporządzono wnioski o ukaranie do sądu - 17
  • sporządzono mandatów karnych - 195
  • przeprowadzone interwencje - 328
  • osoby wylegitymowane - 630
  • skontrolowane pojazdy - 59

Zobacz również:

Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie