Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci zapowiadają kontrole w czasie majowego weekendu. Będą sprawdzać m. in. czy ludzie mają maseczki. Również w samochodach

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Policjanci zapowiadają kontrole w czasie długiego majowego weekendu.
Policjanci zapowiadają kontrole w czasie długiego majowego weekendu. lubuska policja
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w czasie długiego, majowego weekendu. Będą m. in. kontrole drogowe. Policjanci będą sprawdzać, czy osoby jadące pojazdem mają maseczki ochronne. Są bowiem przypadki, gdy trzeba je nosić również w samochodach. Za brak wymaganych maseczek w samochodzie można dostać wysoki mandat. Policja zaznacza jednak, że mandaty będą ostatecznością.
  • Policja zapowiada wzmożone kontrole w długi majowy weekend.
  • Na ulicach lubuskich miast będzie więcej patroli. Patrole będą też na drogach
  • W czasie kontroli drogowej policjanci będą sprawdzać, czy osoby jadące pojazdem i niemieszkające pod jednym dachem, mają zasłonięte usta u nos.
  • W skrajnych przypadkach będą nakładane mandaty, nawet do 30 tys. zł.

**Czytaj również:

Znany mecenas: - Radzę nie przyjmować mandatów

**

Weekend majowy inny niż zwykle

Lubuscy policjanci zapowiadają wzmożone działania w związku w długim majowym weekendem. - To nie będzie majówka, do jakiej wszyscy się przyzwyczaili. Obostrzenia dotyczące zakrywania ust i nosa, zakaz zgromadzeń czy społeczne dystansowanie nadal obowiązują. To nie jest czas na spotkania towarzyskie i grille. Od zachowania każdego z nas zależy zdrowie i życie innych osób - zaznacza podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

To nie będzie majówka, do jakiej wszyscy się przyzwyczaili. Obostrzenia dotyczące zakrywania ust i nosa, zakaz zgromadzeń czy społeczne dystansowanie nadal obowiązują

Noś maseczkę i zachowuj dystans

Funkcjonariusze przypominają, że nadal obowiązują pewne zasady, które każdy musi przestrzegać. Dotyczą one przede wszystkim zachowania 2-metrowej odległości od innych osób w przestrzeni publicznej czy zasłaniania nosa i ust. Do odwołania obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń, spotkań czy zebrań.

Patrole na ulicach, drony w powietrzu

W czasie majówki na ulicach będzie sporo patroli. Funkcjonariusze będą widoczni także na łodziach. Do działań skierowani są także operatorzy dronów. Dzięki latającym maszynom policjanci mogą zobaczyć o wiele więcej. Mimo mniejszego ruchu aut, policjanci dbają także o bezpieczeństwo na drogach. - Nie ma bowiem przyzwolenia na niebezpieczne manewry i zbyt szybką jazdę. Drogowi piraci muszą liczyć się ze stanowczą reakcją policjantów ruchu drogowego. Podczas majowego weekendu wykazujmy się zdrowym rozsądkiem - apeluje G. Jaroszewicz.

Policjanci sprawdzą maseczki w samochodach

Mundurowi zaznaczają, że mandaty będą ostatecznością. Jeśli jednak już dojdzie do ich wystawienia, możemy zostać ukarani grzywną wysokości od 500 do 30 tys. zł. Co ważne, policjanci będą kontrolowali również samochody. Sprawdzane będzie m. in. to, czy osoby jadące pojazdem mają zasłonięte usta i nos. Taki obowiązek został wprowadzony dla osób, które podróżują jednym pojazdem, a nie mieszkają razem pod jednym dachem. - Jeśli już dojdzie do kontroli drogowej, wtedy policjant może przeprowadzić badanie trzeźwości, stanu technicznego pojazdu oraz zweryfikować respektowanie zasad związanych z przemieszczaniem się w okresie pandemii, w tym używania maseczek - mówi portalowi dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Polecamy wideo: Jak prawidłowo oddychać w maseczce?

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska