Polonia Słubice i Lubuszanin Drezdenko wciąż z kompletem punktów w lubuskiej IV lidze

Paweł Górski
W remisowym starciu Ilanki Rzepin ze Stalą Jasień arbiter pokazał aż trzy czerwone kartki Facebook/MKS Ilanka Rzepin
Po czterech kolejkach lubuskiej IV ligi kompletami punktów mogą poszczycić się Lubuszanin Drezdenko oraz Polonia Słubice. Oprócz nich niepokonanymi zespołami (ale z dużym udziałem remisów) są również Stal Felgenhauer Jasień i Meprozet Stare Kurowo.

Czwarte zwycięstwo Lubuszanina

Na czele tabeli IV ligi nadal utrzymuje się Lubuszanin Drezdenko, który w minionej kolejce zanotował czwartą wygraną w sezonie. Bez punktów z terenu lidera wyjechał Dąb Sława-Przybyszów, który przegrał 0:2. Gospodarze ustalili wynik już w pierwszej połowie – w 36 minucie rezultat otworzył Łukasz Zagdański, a w doliczonym czasie gry podwyższył Marcin Celejewski.

Polonia jest nie do zatrzymania

Po piętach liderowi depcze Polonia Słubice, która również ani razu się jeszcze nie potknęła, lecz ma jedno zaległe spotkanie. W czwartej kolejce na własnym terenie pokonała ona Koronę Kożuchów 3:0. Strzelanie rozpoczął w 26 minucie Rafał Gronostaj, a na początku drugiej odsłony wtórował mu Giovani Parizotto.

Od 86 minuty Korona musiała grać w osłabieniu po tym jak dwie żółte kartki błyskawicznie otrzymał bramkarz zespołu Daniel Cieśla. Chwilę później Przemysław Begier dobił zespół z południa województwa, ustalając końcowy wynik na 3:0.

Czarni górą w derbach

W Żaganiu miejscowi Czarni spotkali się z lokalnym rywalem, Promieniem Żary. Początek sezonu lepiej wychodzi ekipie trenera Grzegorza Tychowskiego i tak też było w bezpośrednim starciu. W 63 minucie Rafał Cyrana jako pierwszy pokonał Bartłomieja Madeję, a niedługo później tego samego dokonał Olgierd Paterek. Promień złapał kontakt za sprawą bramki Krzysztofa Wilińskiego w doliczonym czasie gry, lecz było już za późno na odrobienie pełni strat.

Odra rozprawiła się z Pogonią

Odra Nietków zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo, pokonując u siebie Pogoń Świebodzin 3:0. Wynik otworzył w 24 minucie Łukasz Kaczorowski, a niedługo później sytuacja drużyny przyjezdnej jeszcze bardziej się skomplikowała. Pod koniec pierwszej połowy dwie żółte kartki w odstępie trzech minut obejrzał Tumelo Letuka. Dzięki temu w drugiej odsłonie gospodarze dobili osłabionych rywali. Wówczas na listę strzelców trafili Aron Kusiak i ponownie Kaczorowski.

Deszcz czerwonych kartek w Rzepinie

Podczas starcia Ilanki Rzepin ze Stalą Felgenhauer Jasień sędzia Paweł Łapkowski aż trzykrotnie sięgał po czerwoną kartkę. Zacznijmy jednak od początku, bo w 29 minucie prowadzenie zapewnił gościom Wołodymyr Szwed. Niedługo później wyrównał Kacper Lewitzki.

Od 43 minuty Stal była zmuszona grać w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce dla bramkarza Maksyma Alchynskyiego. Nie przeszkodziło to podopiecznym trenera Łukasza Czyżyka w ponownym objęciu prowadzenia na początku drugiej odsłony dzięki bramce Dawida Kaczora. Znów jednak gospodarze znaleźli sposób na odpowiedź – jej autorem po raz drugi został Kacper Lewitzki, strzelając na 2:2.

Ostatnie chwile meczu były bardzo gorące. W 90 minucie drugim żółtym kartonikiem został napomniany Luka Noniashvili i siły się wyrównały. Nie na długo, ponieważ w doliczonym czasie gry boisko opuścić musiał również Albert Cipior. Zdekompletowane drużyny utrzymały wynik remisowy do końcowego gwizdka.

Pierwszy triumf rezerw Warty

AstroEnergy Warta II Gorzów odniosła historyczne zwycięstwo na poziomie IV ligi. Rezerwy trzecioligowca pokonały Pogoń Skwierzyna 3:0. W meczu tym wystąpiło kilku zawodników z pierwszego zespołu. W 31 minucie wynik otworzył Dawid Ufir, a pół godziny później podwyższył Filip Roszak. Drużynę przyjezdną golem na 3:0 dobił Tymur Chepovoi.

Wyniki czwartej kolejki IV ligi:

• Sprotavia Szprotawa – Lechia II Zielona Góra 2:4 (bramki: Zawojek, Horodyski – Kołodenny, Ziętek, Michał Pilarczyk, Pietrzak)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Stal Sulęcin 8:2 (Sialiava 3, Trocholepszy, Weber, Maćkowiak, Wyrwa – Kotwica, Siudak)
  • Czarni Żagań – Promień Żary 2:1 (Cyrana, Paterek – Wiliński)
  • Meprozet Stare Kurowo – Spójnia Ośno Lubuskie 3:1 (Gorgiel 2, Brodowski – Paradowski)
  • Odra Nietków – Pogoń Świebodzin 3:0 (Kaczorowski 2, Kusiak)
  • Lubuszanin Drezdenko – Dąb Sława-Przybyszów 2:0 (Zagdański, Celejewski)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Pogoń Skwierzyna 3:0 (Ufir, Roszak, Chepovoi)
  • Ilanka Rzepin – Stal Felgenhauer Jasień 2:2 (Lewitzki 2 – Szwed, Kaczor)
  • Polonia Słubice – Korona Kożuchów 3:0 (Gronostaj, Parizotto, P. Begier)