Poprawa jakości obsługi pacjentów i najbliższe plany modernizacyjne w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie.

Artykuł sponsorowany

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. to jedna z największych lecznic w regionie. Rocznie z usług oferowanych przez szpital korzysta ponad 200 tysięcy osób, w tym ok. 70 tysięcy jest hospitalizowanych. Dzięki nieustannie czynionym wysiłkom, których efektem jest poprawa jakości obsługi Pacjentów, a także oczekiwanym przez mieszkańców regionu inwestycjom, szpital w Gorzowie umacnia swoją pozycję na rynku medycznym. Potwierdzeniem tego jest 73. miejsce wśród 100. najlepszych wieloprofilowych szpitali zabiegowych w kraju w prestiżowym rankingu dziennika Rzeczpospolita. Szpital w Gorzowie jest jedną z dwóch lubuskich lecznic, które znalazły się w setce najlepszych w kraju.

W ciągu ostatnich kilku lat gruntownemu remontowi (przebudowie) poddane zostały oddziały: urologii i onkologii urologicznej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii i urazów narządu ruchu. Wymieniono stare 30-letnie windy, przebudowano Szpitalny Oddział Ratunkowy i wiatę dla karetek. Do istniejącego bloku operacyjnego dobudowano 3 nowoczesne sale operacyjne, które zostały wyposażone w kamery umożliwiając prowadzenie szkoleń rezydentów, lekarzy specjalistów i studentów kierunków medycznych na najwyższym europejskim poziomie.

Przed gorzowskim szpitalem wciąż nowe (już realizowane) wyzwania. W kwietniu 2017 r. rozpoczęła się najdroższa i najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców regionu inwestycja. Przy WSzW w Gorzowie Wlkp. budowany jest ośrodek radioterapii. Jego koszt to ponad 66 mln złotych. Pierwsi Pacjenci mają w nim być leczeni na przełomie 2018 i 2019 roku. A to jeszcze nie wszystko. Modernizowane są ciągi komunikacyjne, przebudowie poddawany jest Szpitalny Oddział Ratunkowy, remontowany Oddział Reumatologii i Chorób Płuc. Oddział Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego oraz Zakład Medycyny Nuklearnej zyskały status oddziałów klinicznych. Kosztem 1,4 mln złotych utworzona została Centralna Pracownia Leku Cytostatycznego. Jeszcze w tym roku zacznie działać pracownia PET/CT, w którym stanie aparat do pozytonowej tomografii emisyjnej służący do diagnostyki onkologicznej i wykrywania raka. Dla Pacjentów oznacza to zmniejszenie obciążenia pacjenta promieniowaniem i precyzyjną lokalizację zmian patologicznych.

Zarząd lecznicy stwarza możliwość dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji personelowi medycznemu. Dowodem tego jest m.in. realizowany wspólnie przez szpital w Gorzowie i lecznicę Markisch – Oderland w Strausbergu (Niemcy) projekt dotyczący szkoleń, wymiany doświadczeń i zakupu sprzętu w zakresie ginekologii i położnictwa, tak, by pacjentki miały gwarancję bezpieczeństwa, a opieka medyczna była na porównywalnym poziomie (niezależnie od szpitala, do którego trafią).

Od 2015 r. szpital w Gorzowie posiada certyfikaty ISO i OHSAS, a także akredytację Ministerstwa Zdrowia. Na dzień 14 lutego 2018 r. takim certyfikatem mogło się poszczycić zaledwie 191 z 800 szpitali w kraju.

www.szpital.gorzow.plwww.facebook.com/szpitalgorzow

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska