Wiesław Zdanowicz
Portowcy zagrali dojrzale, ale nie uniknęli błędów w obronie
Portowcy zagrali dojrzale, ale nie uniknęli błędów w obronie Archiwum prywatne
Wyniki 22 kolejki III ligi

W przedświąteczną sobotę Formacja Port 2000 Mostki podejmowała na własnej murawie wicelidera rozgrywek o mistrzostwo III ligi dolnośląsko-lubuskiej - zespół Górnika Wałbrzych.

W rundzie jesiennej nasi rywale zagwarantowali sobie silną pozycję przed wiosenną batalią o awans do II ligi. Przed przyjazdem do Mostek mieli na swoim koncie aż 14 zwycięstw, w tym jedno 2:0 z Portowcami w Wałbrzychu . Tym samym byli faworytami sobotniego meczu, który rozpoczęli z ogromnym impetem i - właściwie od początku - widać było, że przyjechali tu tylko po zwycięstwo.

Trzeba przyznać, że na ich tle nasza drużyna długo trzymała fason i nie ustępowała pola, chociaż wiele zawdzięczała znakomitej dyspozycji bramkarskiej Łukasza Merdy, który już w pierwszej połowie wielokrotnie ratował kolegów z opresji, popisując się udanymi interwencjami i pięknymi paradami. Tak było już w 11 minucie po groźnym strzale głową Radziemskiego, czy też w 18 minucie po główce Orłowskiego.

Nasi piłkarze zagrali dobry mecz, ale to nie wystarczyło, by nie przegrać tego ważnego pojedynku.
Portowcy zagrali w składzie: Merda - Górski, Świtała, Iwan, Małecki - Skiba, Kruszyński, M. Juchacz, Stefanowicz - Sikora, Kaźmierowski; rezerwa: Tomczak, Kuta, Pierzyński, D. Juchacz, Mycan, Solarski, Chałupka.

Wyniki 22. kolejki III ligi:

Formacja Port 2000 Mostki - Górnik Wałbrzych 0:2 Ślęza Wrocław - KP Brzeg Dolny 3v0, Budowlani Lubsko - Miedź II Legnica 1:3, Polonia-Stal Świdnica - KS Polkowice 1:2, KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Śląsk II Wrocław 1:2, KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Ilanka Rzepin 0:0, Foto-Higiena Gać - Piast Żmigród 0:0, Lechia Dzierżoniów - Zagłębie II Lubin 1:0, Piast Karnin - Karkonosze Jelenia Góra 3:0