W środę (1 lipca) późnym wieczorem, przez województwo lubuskie przetoczyła się potężna burza, której towarzyszyły zjawiskowe wyładowania, obfite opady deszczu, a miejscami także gradu. Zobaczcie na zdjęciach naszych Czytelników, jak wyglądała sytuacja w naszym województwie.

Burze w Lubuskiem. Mnóstwo ciekawych zjawisk

Ostatni wieczór i noc nie należały do spokojnych. Przez nasz region przetoczyły się potężne burze. Na nocnym niebie można było obserwować spektakularne wyładowania. Burzy towarzyszyły obfite opady deszczu. Czytelnicy donosili nam, że w niektórych miejscach spadł grad. Tak było m.in. w Zielonej Górze Przylepie. - To była prawdziwa dyskoteka na niebie - relacjonowali Czytelnicy.

Wyładowania to jednak nie wszystko. Na niebie w niektórych miejscach pojawiły się olbrzymie chmury szelfowe. Jak donoszą na Facebooku Lubuscy Łowcy Burz, utworzył się tez niesamowity mezocyklon superkomórki burzowej:

Zobacz galerię

Burze w Lubuskiem. 12 interwencji w Lubuskiem

- Grzmiało i padało głównie na południu regionu. Na szczęście obyło się bez strat. Straż pożarna interweniowała minionej nocy 12 razy. Było kilka złamanych gałęzi i kilka podstopień – informuje oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Czytaj też: Burza w powiecie krośnieńskim. Straż pożarna w regionie interweniowała kilka razy. Drzewo spadło na samochód w Strzegowie

Burze w Zielonej Górze

- Wbrew pozorom było spokojnie. W Zielonej Górze strażacy wyjeżdżali do sześciu zdarzeń, Były to podtopienia podwórek i piwnic. Na szczęście nie było większych strat finansowych – informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

W środę, 1 lipca nad Lubuskiem przechodziły burze
W środę, 1 lipca nad Lubuskiem przechodziły burze Czytelnicy

Czytaj również: Burza w Świebodzinie. Grzmiało i lało. Strażacy interweniowali w szpitalu

Prognoza pogody na najbliższe dni

Czy dzisiaj również pojawią się burze? Zobacz prognozę pogody na najbliższe godziny: