Rogerek Cup. Kolejny turniej rozegrany zostanie w Gorzowie

Cezary Konarski
Rogerek Cup w Gorzowie.
Rogerek Cup w Gorzowie. Szkoła Tenisa Roberta Godlewskiego
6 i 7 czerwca na kortach Szkoły Tenisa Roberta Godlewskiego w Gorzowie (ul. Baczewskiego) obędzie się turniej dla dzieci Rogerek Cup 3. Termin zgłoszeń upływa 5 czerwca o godz. 20.00.

Zapisy online przyjmowane są w serwisie Polskiego Związku Tenisowego (pzt.pl, w zakładce „Programy/Tenis10”).
Rogerek Cup to cykl czterech turniejów „Tenis 10” w kategorii czerwonej (rocznik 2012 i młodsi), pomarańczowej (2011) i zielonej (2010). Pierwszy turniej odbył się w lutym, ale kwietniowy został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa. Teraz rozegrany zostanie trzeci turniej, a na październik planowany jest czwarty. Najmłodsi tenisiści mogą liczyć na dyplomy i medale oraz na zdobycie doświadczenia w zawodach rangi ogólnopolskiej.

- Organizuję turnieje, bo chcę zainspirować dzieci i rodziców do zawodowego grania - powiedział trener Robert Godlewski. - Pragnę przelać na nich swoją pasję. Podczas zajęć mocno trzymam dyscyplinę i przekazuję swoje doświadczenie i wiedzę, którą zdobyłem przez 28 lat gry w tenisa. Na turniejach z kolei uczymy dzieci odpowiednich nawyków.

Martyna Kubka na kortach Wimbledonu

Martyna Kubka: zielonogórska tenisistka na kortach Wimbledon...

Rosjanki wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu Federacji. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

Tenisistki z Rosji wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu ...