Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruch wahadłowy z obu stron Nowej Soli. Trzeba postać na światłach. Co się tam buduje? Do kiedy potrwają utrudnienia?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Utrudnienia w ruchu w Niedoradzu
Utrudnienia w ruchu w Niedoradzu Anna Chyła/Starostwo Powiatowe w Nowej Soli
Z obu stron Nowej Soli, w Niedoradzu i tuż za przejazdem kolejowym na drodze nr 292 w kierunku Bytomia odrzańskiego obowiązuje tymczasowa sygnalizacja świetlna. Co tam jest robione? Do kiedy będą utrudnienia?

Na drogach powiatu nowosolskiego. Wahadło w Niedoradzu

Od środy, 2 listopada na trasie starej trójki Zielona Góra – Nowa Sól na ul. Zielonogórskiej w Niedoradzu są utrudnienia w ruchu. Obowiązuje ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną.

– Tego dnia został wyłączony z ruchu jeden pas drogi. Utrudnienia dotyczą odcinka od wjazdu do miejscowości od strony Nowej soli do skrzyżowania z ul. Markiewiczowej i Kochanowskiego. Ruch sterowany jest światłami i odbywa się wahadłowo – wyjaśnia Anna Chyła, rzecznik prasowa starostwa powiatowego w Nowej Soli.

Utrudnienia związane są z budową ścieżki rowerowej relacji Otyń – Niedoradz – Zatonie. Mają potrwać do końca roku.

Na drogach powiatu nowosolskiego. Wahadło na drodze nr 292

Kierowcy jadący od strony Nowej Soli dalej do Bytomia Odrzańskiego, Głogowa lub kierujący się na węzeł S3 Nowa Sól Południe trafią na jeszcze jeden ruch wahadłowy. Tymczasowa sygnalizacja świetlna została wprowadzona tuż za przejazdem kolejowym. Na drodze nr 292 odbywały się jednocześnie dwie inwestycje, wojewódzka i miejska.

Zarząd Dróg Wojewódzkich remontował drogę, a miasto Nowa Sól buduje drogę ze strefy przemysłowej, która w tym miejscu połączy się z drogą wojewódzką. Dzięki podjętej współpracy, nie trzeba było zrywać nowego asfaltu, ale światła będą jeszcze długo obwiązywać.

– Na etapie przygotowania postępowania przetargowego ZDW dokonał analizy obu dokumentacji projektowych i wyłączył z realizacji odcinek w km od 5+485,50 do 5+721,20. Przed rozpoczęciem robót budowlanych zorganizowano spotkanie z udziałem przedstawicieli gminy Nowa Sól Miasto, firm Eurovia i Strabag oraz ZDW. Ustalono szczegółowe zakresy robót dla obu wykonawców, dzięki czemu nie wystąpiła konieczność rozbiórki robót przez następnego wykonawcę – wyjaśnia Marcin Ogorzałek zastępca dyrektora ds. inwestycji i zarządzania mostami w Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Niektórzy kierowcy spodziewali się ronda w tym miejscu, jednak będzie to zwykłe skrzyżowanie.

– Mocno zaawansowane są prace związane z budową III etapu tzw. drogi na południe. Etap ten obejmuje odcinek od ślepego dzisiaj zakończenia ulicy Dolnośląskiej (obok ulicy Żabiej) do skrzyżowania z drogą na Bytom Odrzański. Inwestycja jest współfinansowana przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – poinformował kilka dni temu prezydent Jacek Milewski.

Prace mają potrwać do połowy przyszłego roku.

Na drogach powiatu nowosolskiego. Wahadło na drodze nr 321

Kto z Nowej Soli skieruje się przez Siedlisko do Głogowa, też napotka na ruch wahadłowy. Na drodze wojewódzkiej nr 321, pomiędzy Nową Solą, a Głogowem, inwestycję realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. To okolica wsi Kierzno.

– Zakres robót budowlanych obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 321, rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego i wbudowanie w jego miejscu nowego mostu drogowego z jednostronną ścieżką pieszo – rowerową wraz z dojazdami – poinformował ZDW.

Te prace mają potrwać do połowy grudnia tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska