Ruszyła możliwość głosowania na obiekty sportowe i kulturalne w ramach II edycji

Partnerem cyklu jest Totalizator Sportowy

Ruszyła możliwość głosowania na obiekty sportowe i kulturalne w ramach II edycji ,,Wygrywamy zaczyna się od WY”! Łączna kwota do podziału na dofinansowanie wynosi 4 800 000 zł.

„Wygrywamy zaczyna się od WY” to akcja składająca się z trzech elementów: konkursu przeprowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej, loterii promocyjnej oraz towarzyszącej całemu projektowi kampanii marketingowej. W ramach I edycji oddano prawie 4 miliony głosów. Ostatecznie 27 obiektów sportowych i kulturalnych z całej Polski otrzymało dofinansowanie o łącznej wartości 3 200 000 zł. Ambasadorem obu edycji akcji jest Robert Lewandowski.

Od 20 kwietnia do 5 czerwca 2023 roku trwał pierwszy etap II edycji. W jego trakcie można było zgłaszać pomysły, które obiekty kulturalne bądź sportowe mogą być dofinansowane. Pomysł mógł złożyć każdy, kto dostrzegał w swojej okolicy potrzebę renowacji, budowy, remontu czy doposażenia takiej placówki. Łącznie złożono 7840 pomysłów, czyli ponad 14 razy więcej w porównaniu do zeszłego roku! Jednocześnie dysponenci infrastruktury sportowej lub kulturalnej mogli składać wnioski do Fundacji LOTTO o dofinansowanie ich projektów inwestycyjnych. Wnioski były poddane ocenie zespołu ekspertów a te z nich, które odpowiadały na potrzebę zgłoszoną przez społeczność lokalną, uzyskiwały dodatkowe punkty. Na podstawie oceny Zarząd Fundacji LOTTO wskazał 89 inwestycji które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.

Głosowanie na projekty inwestycyjne w ramach drugiej edycji „Wygrywamy zaczyna się od WY” rozpoczęło się 17 sierpnia. Głównym punktem tego etapu są loteria promocyjna oraz głosowanie graczy LOTTO. Dzięki głosowaniu powstanie lista rankingowa najbardziej pożądanych lokalnych inwestycji. Na jej podstawie Zarząd Fundacji LOTTO wybierze laureatów. Wyniki zostaną ogłoszone do 28 września 2023 roku na stronie www.fundacjalotto.pl. Organizatorem konkursu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Zagłosować można na: www.gramywygrywamy.pl.

W ramach ubiegłorocznej edycji już 6 z 27 nagrodzonych placówek zakończyło inwestycje, a obiekty zostały wyremontowane, zmodernizowane czy też wybudowane. Bardzo dobrze o akcji i jej skutkach wypowiadały się osoby blisko związane z miejscami, w których działania były prowadzone.

Prace zostały zakończone już w np. w gminie Żary w woj. lubuskim, gdzie celem była modernizacja szatni sportowej w klubie Delta Sielawa Żarska – naprawa pokrycia dachowego oraz wymiana stolarki drzwiowej.

–,, Akcja jest bardzo dobra. Takie programy motywują społeczność lokalną do tego, aby razem współpracować. Cieszymy się, że udało się nam pokonać zdecydowanie większe miasta, co pokazuje, że każda miejscowość ma szanse na zostanie laureatem. Jestem naprawdę bardzo zadowolony i dumny” – mówił wójt gminy Żary, Leszek Mrożek.

Z przebiegu prac, a także z całej akcji zadowolony jest dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu (woj. małopolskie), w której pracy inwestycyjne już się zakończyły:

–,, Prace zakończyliśmy w czerwcu, oczywiście z powodzeniem, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Długo nie mogłem uwierzyć w moje szczęście, że to właśnie nasza instytucja została nagrodzona. Jako instytucja Biblioteki Publicznej jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi”.

Prace związane z montażem systemu nawadniania, zakupem oraz transportem wiat i trybuny w ramach modernizacji boiska ukończono również w Klubie Piłkarskim KP Jantarek z woj. pomorskiego (Władysławowo). Radości z bycia laureatem i dofinansowania nie ukrywała koordynator klubu – Magdalena Szyczewska:

–,, Totalizator Sportowy trafił w punkt jeśli chodzi o dofinansowanie np. klubów sportowych. To było potrzebne takim organizacjom jak nasza. Czujemy się wyróżnieni, to dofinansowanie bardzo nam pomogło, a dodatkowo ważne dla nas jest to, że mogliśmy opowiedzieć swoją prawdziwą historię. Projekt ten rozwiązał wiele problemów, z którymi się borykaliśmy.”

Jeszcze innym ukończonym projektem było zamontowanie oświetlenia i monitoringu na nowo wybudowanym torze rowerowym pumptrack w Siedlcach w woj. mazowieckim.

–,, Dofinansowanie pomogło nam sfinalizować projekt, a potrzeba była bardzo pilna. Promuje on aktywność sportową i rodzinne spędzanie czasu, a to istotne kwestie. Całą akcję oceniam bardzo pozytywnie, czujemy się jako miasto docenieni” – mówił Dariusz Godlewski, naczelnik wydziału programów rozwojowych Urzędu Miasta Siedlce.

W gminie Dobra w woj. zachodniopomorskim zaś już 27 stycznia oddane zostało boisko z wymienioną nawierzchnią, z czego bardzo cieszy się Pani wójt tej gminy – Teresa Dera:

-,,Naprawdę wielkie słowa uznania dla akcji. Dofinansowanie pozwoliło zaoszczędzić dużo środków, które mogliśmy przeznaczyć na inne cele, a boisko wymagało naprawdę pilnego remontu”.

W Grąblewie w woj. wielkopolskim natomiast na terenie OSP wybudowano boisko wielofunkcyjne.

-,,Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jako niekoniecznie duża miejscowość mogliśmy konkurować z tymi największymi. Potrzeba była pilna, a dofinansowanie bardzo pomogło nam dopiąć cały projekt” - mówiła sekretarz OSP Grąblewo, Julita Ciura.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ruszyła możliwość głosowania na obiekty sportowe i kulturalne w ramach II edycji - Dziennik Bałtycki

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska