Seniorzy czują się w Lipowym Zakątku, jak w domu, bezpiecznie i pod fachową opieką przez całą dobę

Artykuł sponsorowany Dom Seniora Lipowy Zakątek
Lipowy Zakątek, to nazwa Domu Seniora położonego zaledwie 35 km od Zielonej Góry. Taka lokalizacja stwarza doskonałe warunki do spędzania czasu i odpoczynku pensjonariuszy, a przy tym - zachęca ich bliskich czy znajomych do częstych odwiedzin.

Nazwa Lipowy Zakątek - w pełni oddaje charakter tego miejsca – to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla seniorów, wymagających profesjonalnej opieki pielęgnacyjno-medycznej i aktywizacji, którzy chcą zamieszkać z dala od codziennego zgiełku, w spokojnej, zielonej okolicy, w pobliżu malowniczych terenów nad rzeką Bóbr.

Ten ośrodek opiekuńczy powstał z myślą o seniorach wymagających całodobowej stacjonarnej pomocy. Specjalizuje się w kompleksowej opiece nad osobami, które z racji ograniczonej sprawności fizycznej czy wieku, potrzebują profesjonalnej pielęgnacji, aktywizacji i opieki medycznej. Usługi opiekuńcze dostosowywane są do indywidualnych potrzeb każdego seniora. Pracownicy Lipowego Zakątka oferują w pełni profesjonalną, pełną troski i szacunku opiekę - zapewniają komfort i bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom, poświęcając maksymalnie dużo uwagi każdej osobie tak, aby czuła się ona ważna i zadbana.

Dom Seniora oferuje pobyty zarówno krótko- i długo terminowe czasu w zależności od potrzeb klientów. Gdy opieka przerasta możliwości bliskich, bowiem właściwa opieka nad seniorem po ciężkiej chorobie czy z racji podeszłego wieku wymaga wiedzy, siły fizycznej, a także odpowiedniego sprzętu np. do rehabilitacji, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tych zadań specjalistom. Senior znajdzie tu właściwą pomoc, a także ofertę spędzania czasu w gronie rówieśników z podobnymi schorzeniami, a często i zainteresowaniami. Senior nie czuje się tu osamotniony, niepotrzebny obserwując, jak cała rodzina stara się godzić obowiązki zawodowe z opieką nad nim.

Zielony Zakątek przychodzi z pomocą opiekunom seniorów, którzy chcą skorzystać z tzw. opieki wytchnieniowej. Krótki pobyt w domu seniora pozwala opiekunom osoby niesamodzielnej odpocząć od codziennych obowiązków, załatwić swoje sprawy lub skorzystać z profesjonalnych porad. Niewiele ośrodków w naszym kraju oferuje takie wsparcie wytchnieniowe.

Komfortowe warunki i najwyższa jakość opieki

Dom Seniora Lipowy Zakątek powstał z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół tak, aby dostosować ofertę do potrzeby mieszkańców, zapewnić im komfort życia. Cały obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji pensjonariuszy są pojedyncze lub dwuosobowe, umeblowane pokoje z własnymi łazienkami. Seniorzy mają wpływ na wyposażenie pokoi.

Kuchnia ośrodka zapewnia pensjonariuszom pełne wyżywienie. Jedzenie przygotowywane jest zgodnie z zaleceniami dietetycznymi dla danej osoby. Jadalnia, do której przylega taras, jest miejscem serwowania posiłków i wypoczynku. Wspólne części to dodatkowe pokoje: telewizyjny, spotkań oraz wspomniany taras pozwala miło spędzać czas każdego dnia. Prowadzone gry i zabawy mają na celu utrzymanie jak najlepszej kondycji fizycznej oraz umysłowej pensjonariuszy. Specjalnie przygotowane pokoje dla odwiedzających zapewnią prywatność i swobodę rozmów z najbliższymi.

Niemniej ważna jest atmosfera, która panuje w Lipowym Zakątku - ciepła, domowa. Budowa więzi z innymi podopiecznymi domu spokojnej starości sprawi, że czas spędzony w ośrodku jest szczęśliwy. Dzięki rodzinnej atmosferze każdy senior poczuje się jak we własnym domu. Pensjonariusze wspólnie świętują swoje urodziny, co bardzo integruje.
Ośrodek stosuje sprawdzone rozwiązania i spełnia rygorystyczne normy, gwarantując w ten sposób najwyższą jakość usług. Opieką nad naszymi mieszkańcami zajmuje się wykwalifikowany personel medyczny, składający się z lekarza, pielęgniarek i opiekunów osób starszych,

Atrakcyjna lokalizacja

Dom Seniora Lipowy Zakątek zlokalizowany jest około 35 km od Zielonej Góry, w miejscowości Dobroszów Wielki. W odległości ok. 20 km od ośrodka znajdują się Żagań, Żary i Lubsko. Najbliższym miasteczkiem jest położony 2 km od domu seniora Nowogród Bobrzański.

Dodatkowym atutem lokalizacji jest ponadto malowniczy teren, idealny na spacery na świeżym powietrzu. Dom spokojnej starości usytuowany jest tuż brzegu rzeki Bóbr. Mieszkańcy domu opieki mają do dyspozycji rozległy teren, w którym mogą się spacerować pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Odwiedź nas!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska