Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sierżant sztabowy Przemysław Psut zginął na służbie. Był sumiennym i odważnym policjantem, odznaczono Go „Krzyżem Zasługi za Dzielność”

OPRAC.:
Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Sierżant sztabowy Przemysław Psut (1977-2013) od 2011 roku pełnił służbę na stanowisku dowódcy Drużyny III Plutonu Prewencji III Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji
Sierżant sztabowy Przemysław Psut (1977-2013) od 2011 roku pełnił służbę na stanowisku dowódcy Drużyny III Plutonu Prewencji III Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji Lubuska Policja
To wydarzyło się w Lubniewicach. Sierż. szt. Przemysław Psut podczas interwencji nagle osunął się na schody, stracił przytomność. Zmarł w szpitalu w Sulęcinie.

We wtorek, 7 lipca, przypada siódma rocznica śmierci sierż. szt. Przemysława Psuta. Policjant zginął na służbie. O tragedii przypominają koleżanki i koledzy funkcjonariusza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Lubuscy policjanci: Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Sierżant sztabowy Przemysław Psut (1977-2013) został przyjęty do służby w Policji 26 lipca 2004 r., na stanowisko aplikanta ogniwa i Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
W 2010 r., został mianowany na stanowisko referenta Drużyny II Plutonu Prewencji IV Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie Wielkopolskim. Od 10 maja 2011 r., pełnił służbę na stanowisku dowódcy Drużyny III Plutonu Prewencji III Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie Wielkopolskim.

Sierżant sztabowy Przemysław Psut odznaczony „Krzyżem Zasługi za Dzielność”

Sierżant sztabowy Przemysław Psut, wykonując obowiązki służbowe, wykazywał profesjonalizm, zaangażowanie i gotowość do poświęceń dla dobra służby – wspominają lubuscy funkcjonariusze. Był sumiennym i odważnym policjantem, za działania w ratowaniu życia ludzkiego i mienia postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 grudnia 2010 r., został odznaczony „Krzyżem Zasługi za Dzielność”.

Tragedia w Lubniewicach

7 lipca 2013 r. w Lubniewicach sierżant sztabowy Przemysław Psut pełniąc służbę patrolową, podczas interwencji podjętej wobec grupy mężczyzn - sprawców wykroczenia polegającego na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym, podejmując działania wobec jednego z mężczyzn, który stawiał czynny opór i używał siły fizycznej w stosunku do policjanta, nagle osunął się na schody, tracąc przytomność. Mimo podjęcia natychmiastowej akcji reanimacyjnej i przewiezienia do szpitala w Sulęcinie - funkcjonariusz zmarł.

Pogrzeb tragicznie zmarłego szefa antyterrorystów z Gorzowa, asp. szt. Adama Pawlaka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska