Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Smutna wiadomość z Nowej Soli. Nie żyje Lech Kujawski. Przez wiele lat pomagał rodzinom dotkniętym problemem przemocy

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Nie żyje wieloletni pracownik Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Soli Lech Kujawski.
Nie żyje wieloletni pracownik Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Soli Lech Kujawski. Arch. Gazety Lubuskiej
Nie żyje wieloletni pracownik Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Soli Lech Kujawski. O śmierci zasłużonego mieszkańca miasta poinformował profil Profilaktyka Nowa Sól.

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" - słowami Wiesławy Szymborskiej żegnają zasłużonego kolegę Lecha Kujawskiego pracownicy urzędu miejskiego w Nowej Soli, którzy zajmują się sprawami społecznymi w mieście i prowadzą profil Profilaktyka Nowa Sól. "Z przykrością informujemy o śmierci naszego wspaniałego kolegi" - napisali na Facebooku. Lech Kujawski miał 67 lat.

Pomoc dla osób krzywdzonych przez blliskich

Śp. Lech Kujawski zaczął pracować w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym Ofiarom Przemocy w Rodzinie na początku jego powstania w 1999 roku. W 2008 roku zapytaliśmy pana Lecha, z jakimi problemami ludzie najczęściej przychodzą do punktu. - Jest to przemoc fizyczna i psychiczna, polegająca na wyzwiskach, groźbach i biciu. Sprawcy działają przeważnie pod wpływem alkoholu - przyznał wtedy i dodał, że praktycznie, co drugie zgłoszenie związane jest z przemocą pod wpływem alkoholu.

Sprawcy działają przeważnie pod wpływem alkoholu.

Ostatnie pożegnanie Lecha Kujawskiego

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą żałobną w kościele pw. Michała Archanioła w Nowej Soli, która zostanie odprawiona w środę, 22 lipca, o godz. 13.30. następnie odbędzie się pogrzeb na cmentarzu komunalnym przy ul. Wandy.

Pomoc w Nowej Soli. Punkty informacyjne

W punktach informacyjnych, które działają przy ul. Jaracza 1 i służą pomocy ofiarom przemocy i przeciwdziałaniu narkomanii można skorzystać z wielu rodzajów porad. Od lipca, w każdy czwartek w godzinach 14.00 - 16.00 odbywają się bezpłatne konsultacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie zagrożeń wynikających z nadużywania mediów i urządzeń cyfrowych. Prowadzone są też m.in. bezpłatne porady prawne oraz mediacje rodzinne.

Wieczny odpoczynek

Pogrzeb Bolesława Adamika w Żarach

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska