SPORTANO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej! Zapisy trwają tylko do 19 sierpnia. Kompletujcie swoje drużyny!

Akcja specjalna Drużynowy Bieg Winobraniowy
Udostępnij:
Kochamy sportowe wyzwania, Winobranie i urok winnego miasta Zielona Góra. Lubimy dobrą zabawę i drużynową rywalizację zgranych ekip. W tym roku mamy również ważny powód do świętowania, bo Gazeta Lubuska obchodzi okrągły jubileusz. Mamy już 70 lat! Odpalamy zatem dla Was kolejną edycję Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Gazety Lubuskiej, w tym roku razem z firmą SPORTANO!

Kiedy i gdzie?

Spotykamy się w sobotę, 3 września, czyli w pierwszy dzień obchodów Winobrania w Zielonej Górze! Z linii startu ruszymy o godz. 17, ale przed biegiem zapraszamy wszystkich zawodników na rozgrzewkę. Miejscem startu bez zmian pozostaje plac przed budynkiem PGNiG (ul. Bohaterów Westerplatte).

Do pokonania będą dwa dystanse:

  • hobby 2,5 km (jedno okrążenie)
  • pełny 5,0 km (dwa okrążenia)

Trasa będzie prowadzić ulicami: Bohaterów Westerplatte, Ułańska, al. Niepodległości, Bankowa, Chrobrego, pl. Matejki, Kupiecka, Drzewna, pl. Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego, Bohaterów Westerplatte (dokładna trasa zaznaczona jest poniżej na mapce).

To właśnie ten odcinek będzie musiała pokonać Twoja sportowa ekipa w SPORTANO Drużynowym Biegu Winobraniowym

Na obu dystansach prowadzona będzie klasyfikacja generalna trzyosobowych drużyn.

Drużyny reprezentujące służby mundurowe (wojsko, straż pożarną, policję, straż graniczną, służbę więzienną, straż miejską i inne) startować mogą jedynie na pełnym dystansie tj. 5 km i zostaną oddzielnie sklasyfikowane.

37. Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa

Tradycyjnie już, w tym samym dniu, w którym odbędzie się Drużynowy Bieg Winobraniowy, o godzinie 19.00 wystartuje Nocny Bieg Bachusa. Zawodnicy pobiegną na dystansie 10 km, ulicami miasta. Zapisy potrwają do 20 sierpnia 2022. Zapraszamy Zapisy TUTAJ.

Kto może wziąć udział w biegu?

W biegu mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny, a wszyscy zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Każda drużyna w zgłoszeniu musi wskazać swojego kapitana.

UWAGA! Aby zgłosić drużynę, NIE MUSICIE reprezentować jednej firmy lub organizacji!

Zapisy i opłata startowa

Zapisy na Bieg odbywają się przez stronę MaratonczykPomiarCzasu.pl
Opłata startowa wynosi 90 zł od drużyny i nie podlega zwrotowi. Opłatę uiszcza się za pomocą usługi Przelewy24 podczas zgłoszenia. Zgłoszenie bez wniesionej w ciągu siedmiu dni opłaty jest nieważne.
Zapisy przyjmowane będą do 19 sierpnia 2022 roku do godziny 24.00.

Biuro zawodów

Biuro Zawodów, czyli miejsce gdzie odbierzecie swoje pakiety startowe, podobnie jak w ubiegłych latach mieścić się będzie w siedzibie „Gazety Lubuskiej” (al. Niepodległości 25 w Zielonej Górze). Przedstawiciel drużyny, po okazaniu dokumentu tożsamości, będzie mógł odebrać pakiety dla wszystkich zawodników drużyny.

Biuro będzie czynne:

  • 2 września 2022 r. (piątek) od godz. 16.00 do 19.00,
  • w dniu imprezy, czyli 3 września 2022 r. (sobota) w godz. od 13.00 do 15.00 (tylko dla drużyn zamiejscowych).

Każdy pakiet będzie zawierał numer startowy z chipem, agrafki oraz gadżety reklamowe.

Nagrody

Udział w zawodach to przede wszystkim świetna zabawa. Możemy Was zapewnić, że będzie o drużynach głośno przed, w trakcie i po zakończeniu SPORTANO Drużynowego Biegu Winobraniowego.

Drużyny, które w klasyfikacjach generalnych na obu dystansach oraz w klasyfikacji służb mundurowych zajmą miejsca I – III otrzymają puchary, a zawodnicy nagrody rzeczowe wybrane przez Organizatorów.

Partnerem tytularnym Biegu jest firma sportano

Partnerami Biegu są firmy SECO/WARWICK, TKMAXX oraz EWE

Nad organizacją Biegu czuwa Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze oraz Gazeta Lubuska

Szczegółowe informacje o biegu znajdziecie w REGULAMINIE. Informacje można także uzyskać pod adresem e-mail: [email protected] oraz pod numerem telefonu 510 026 998.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie