Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Winobranie 2023. Znów rekord! To był piękny Modivo Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar "Gazety Lubuskiej". Na starcie blisko 600 osób!

Wideo
od 16 lat
Modivo Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar „Gazety Lubuskiej" za nami. Impreza znów pobiła rekord frekwencji. Było wiele emocji, ale najważniejsze, że wszyscy wspaniale się bawili.

Modivo Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar „Gazety Lubuskiej" cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po ogłoszeniu zapisów lista startowa szybko się wypełniła trzyosobowymi zespołami, dlatego postanowiliśmy ją poszerzyć o dodatkowe miejsca. Już przed rokiem byliśmy świadkami rekordowej frekwencji, ale w sobotę 9 września na trasę wybiegło jeszcze więcej biegaczy – 175 drużyn, czyli 525 zawodników.

od 16 lat

Tak dużej frekwencji nasz bieg jeszcze nie miał. Dlatego w pierwszy dzień Winobrania zrobiło się bardzo tłoczno na ul. Bohaterów Westerplatte, gdzie tradycyjnie usytuowane zostały start i meta biegu. Trasa wiodła ulicami Zielonej Góry: Bohaterów Westerplatte, Ułańską, al. Niepodległości, Bankową, Chrobrego, pl. Matejki, Kupiecką, Drzewną, pl. Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego i znów Bohaterów Westerplatte.

Odwiedź nasz serwis specjalny: "Winobranie 2023"

Do pokonania były dwa dystanse – zespoły wybierały je przy zgłoszeniach: hobby - 2,5 km i pełny – 5 km. Należy podkreślić, że w tym roku biegacze musieli zmierzyć się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi, bo temperatura powietrza sięgała 30 stopni Celsjusza.
Na dystansie 2,5 km triumfowała - tak, jak przed rokiem - ekipa Astry Nowa Sól, ale pobiegła w innym składzie niż wtedy. Z tamtej drużyny na starcie zobaczyliśmy jedynie Jakuba Wawrzykowskiego, a obok niego w zespole znaleźli się Martyna Korwel i Adam Marysiak. Wygrali zdecydowanie, ich łączny czas był ponad trzy minuty lepszy od tego, jaki uzyskała druga w klasyfikacji drużyna KB Wikon 2 Nowa Sól. Warto zaznaczyć, że Adam Marysiak i Jakub Wawrzykowski byli najszybsi spośród całej stawki, uzyskali ten sam czas - 0:08,12.

- Nie wiem, czy byliśmy faworytami, czy widziano w nas zwycięzców. Ważne, że udało się, zapracowaliśmy na ten sukces – powiedział Adam Marysiak.
- Trochę ciężko biegło się w tym upale, ale generalnie było OK – stwierdziła Martyna Korwel, a Jakub Wawrzykowski dodał: - Czasowo pobiegliśmy porównywalnie, jak w ubiegłym roku. Warunki pogodowe nas trochę zaskoczyły, ale i tak było fajnie. Trasa, jak zawsze dobra, techniczna i organizacja imprezy znów na wysokim poziomie.

Ależ to były niesamowite emocje i piękna atmosfera! Za nami Modivo Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej. Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 2,5 km i 5 km. ZOBACZCIE FOTORELACJĘ z zawodów >>>

Winobranie 2023. Znów rekord! To był piękny Modivo Drużynowy...

Dystans 5 km najszybciej pokonali zawodnicy zespołu Wściekłe Dziki. Damian Makowiecki (najszybszy zawodnik biegu – 0:17,21), Mateusz Machnicki i Jakub Kajetańczyk, uzyskali minimalnie lepszy czas od ubiegłorocznych zwycięzców – pierwszego zespołu KB Wikon Nowa Sól. Byli szybsi o niespełna 16 sekund.

- Nazwę drużyny wymyśliliśmy szukając odpowiedniej pod te zawody – mówił Damian Makowiecki, lider najlepszej ekipy na 5-kilometrowym dystansie. – Uważam, że jesteśmy dosyć szybcy, więc wyszły nam Wściekłe Dziki. Biegłem w tym biegu cztery lata temu, pamiętam, że była dobra pogoda. Dziś było bardzo gorąco, duszno, dlatego jako kapitan zespołu jestem dumny z chłopaków, że podołali zadaniu.
- Myślę, że nazwa zespołu dopasowała się do temperatury i warunków, jakie dziś panowały, bo było naprawdę wściekle – stwierdził Mateusz Machnicki, a Jakub Kajetańczyk dodał: - Ja byłem tylko uzupełnieniem składu. Miałem nie zepsuć, nie zepsułem, wygraliśmy, zadanie zostało wykonane.

Czołowe lokaty Modivo Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar „Gazety Lubuskiej"

2,5 km

  • 1. Astra Nowa Sól – 0:25.34,80 (Adam Marysiak – 0:08,12; Jakub Wawrzykowski – 0:08,12; Martyna Korwel – 0:09,09);
  • 2. KB Wikon 2 Nowa Sól – 0:28.39,91 (Sławomir Tarasek – 0:09,05; Aleksandra Talkowska – 0:09,37; Wioletta Zabawska – 0:09,56);
  • 3. Zielona Górom – 0:30.20,68 (Paweł Boharewicz – 0:09,45; Grzegorz Purczyński – 0:10,10; Karolina Hampel – 0:10,24).

5 km

  • 1. Wściekłe Dziki – 0:59.49,40 (Damian Makowiecki – 0:17,21; Mateusz Machnicki – 0:20,04; Jakub Kajetańczyk – 0:22,23);
  • 2. KB Wikon Nowa Sól – 1:00.05,01 (Sebastian Bubel – 0:19,28; Paweł Bubel – 0:20,12; Paweł Kałużny – 0:20,23);
  • 3. Rockwool 2 – 1:00.27,36 (Adam Śledź – 0:17,38; Maciej Jasek – 0:20,21; Marcin Szymański – 0:22,27).
od 16 lat

PARTNEREM TYTULARNYM BIEGU była firma MODIVO

SPONSORAMI GŁÓWNYMI BIEGU byli:

SPONSORAMI BIEGU byli:

Nad organizacją Biegu czuwali Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze oraz Gazeta Lubuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska