MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stelmet BC Zielona Góra o dwie klasy lepszy od Trefla

(eska)
Nemanja Djurisić jest wartościowym zmiennikiem w Stelmecie BC Zielona Góra. W pierwszej kwarcie meczu w Sopocie zdobył 9 punktów. Mariusz Kapała
W sobotę, 21 listopada koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra rozbili na wyjeździe Trefl Sopot 62:45. To siódme zwycięstwo mistrzów Polski w siódmym meczu Tauron Basket Ligi.

Tutaj znajdziesz zapis relacji live i statystyki Tauron Basket Liga: Trefl Sopot - Stelmet BC Zielona Góra

To był pojedynek siódmej kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi. Po sześciu rundach Stelmet BC Zielona Góra miał komplet zwycięstw w pewnie prowadził w tabeli ekstraklasy. Z koeli Trefl Sopot z kompletem porażek zajmował ostatnie miejsce.

Zdecydowanym faworytem byli oczywiście mistrzowie Polski, dla których było to - wliczając także mecze w Eurolidze - czwarte spotkanie na wyjeździe.

- Nie możemy lekceważyć rywala, bo to zespół, który będzie chciał nas atakować od samego początku. Warto zwrócić uwagę na to, że kilka swoich spotkań przegrali w samej końcówce. To zespół, który gra szybkim atakiem i bardzo agresywnie w obronie - analizował Artur Gronek ze sztabu szkoleniowego Stelmetu BC Zielona Góra na oficjalnej stronie internetowej naszego klubu.

- Stelmet to na ten moment niekwestionowany numer 1 w polskiej lidze. Na sobotni mecz przyjadą do nas zmęczeni serią meczów wyjazdowych, ale nie powinien być to dla nich wielki problem, ponieważ mają szeroki i dobrze zbilansowany skład, gotowy do dużych obciążeń fizycznych - oceniał Zoran Martić, trener Trefla, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z Sopotu.

Olbrzymia przewaga Stelmetu BC Zielona Góra była widoczna już od pierwszej kwarty, w której bardzo dobrą zmianę dał Nemanja Djurisić, zdobywając siedem punktów z rzędu. Popisem mistrzów Polski była trzecia odsłona, wygrana 21:8. W ostatniej partii trener Saso Filipovski dał dłużej pograć głębokim rezerwom, dlatego prowadzenie spadło z 23 "oczek" do 17.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Mateusz Ponitka 13, Nemanja Djurisić 11, Łukasz Koszarek 10. W szeregach Trefla najskuteczniejszy był Grzegorz Surmacz - 10. Lider tego zespołu, Tyreek Duren, który legitymował się średnią 20,5 "oczka" na mecz, rzucił ledwie 3 punkciki.

W czwartek, 26 listopada Stelmet BC Zielona Góra zmierzy się w Eurolidze z FC Barceloną. Początek rywalizacji w hali CRS o godz. 19.00.