Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Straż pożarna w Zielonej Górze ma nowy pojazd z 40-metrową drabiną i pięcioosobowym koszem. O tym strażacy marzyli od lat

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
W Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze odbyło się uroczyste przekazanie samochodu specjalnego - drabiny SCD-40 Rosenbauer na podwoziu MAN TGM 18.320.
W Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze odbyło się uroczyste przekazanie samochodu specjalnego - drabiny SCD-40 Rosenbauer na podwoziu MAN TGM 18.320. Straż Pożarna Zielona Góra
Strażacy w Zielonej Górze długo czekali na ten moment. I wreszcie jest! Nowoczesna 40-metrowa drabina. Jak mówi rzecznik st. kpt. Arkadiusz Kaniak - to jeżdżący komputer, który pozwala na znacznie więcej niż w stanie byli zrobić strażacy. A wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu zielonogórskiego.

Nowoczesna drabina zastąpi starą, wysłużoną, która była wykorzystywana przez blisko 30 lat. Druga ma połowę mniej lat, więc pozostanie jeszcze na służbie. Jest niższa od nowego zakupu, ale jest też niezbędna podczas różnych akcji. W sumie strażacy będą dysponowali dwoma drabinami i jednym podnośnikiem.

W Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze odbyło się uroczyste przekazanie samochodu specjalnego - drabiny SCD-40 Rosenbauer na podwoziu MAN TGM 18.320.

Straż pożarna w Zielonej Górze ma nowy pojazd z 40-metrową d...

O nowym pojeździe z 40-metrową drabiną strażacy mówią: to przepaść między tym, co było a jest

O takim pojeździe z 40-metrową drabiną strażacy mówią krótko" mercedes. Marzyli o nim od wielu lat. W nowej siedzibie przy ul. Sulechowskiej były odpowiednie warunki, by taki pojazd mógł się znaleźć w Zielonej Górze. Jak zwykle jednak w takich sytuacjach problemem były pieniądze. Ale wreszcie udało się!

Nowy pojazd dla strażaków w Zielonej Górze został pozyskany w ramach inwestycji prowadzonej dla całej Polski przez kujawsko-pomorską komendę PSP. Rozpisano przetarg, według którego zakupionych zostało 20 nowych pojazdów, tzw. drabin.
Przetarg opiewający na kwotę 51 mln zł wygrała firma Rosenbauer, która w opinii samych strażaków, produkuje bardzo dobry i nowoczesny sprzęt pożarniczy.

Wideo: Pożar przy ul. Aglomeracyjnej w Zielonej Górze

Nowy pojazd będzie służył zielonogórskim strażakom podczas różnorodnych działań ratowniczo - gaśniczych

1 marca br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze, odbyło się uroczyste przekazanie samochodu specjalnego - drabiny SCD-40 Rosenbauer na podwoziu MAN TGM 18.320. Samochód z drabiną mechaniczną o wysokości 40 m został zakupiony przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-20.

W uroczystości wziął udział m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, lubuski komendant wojewódzki st. bryg. Patryk Maruszak przewodniczący rady miasta Zielona Góra radny Piotr Barczak.

Nowy pojazd będzie służył zielonogórskim strażakom podczas różnorodnych działań ratowniczo - gaśniczych, będzie również wsparciem dla działań specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska