MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie tylko nas ratują od ognia, ale pomagają w wielu sytuacjach. Podziękowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Sulechów

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Zebranie sprawozdawczego Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sulechowie
Zebranie sprawozdawczego Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sulechowie Tomasz Rybarczyk
Podsumowanie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Sulechów odbyło się w sali 104 urzędu miejskiego. Podczas zebrania sprawozdawczego Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sulechowie dokonano podsumowania działalności za rok 2023 oraz przyjęto program na rok 2024. Była to też okazja do podziękowań dla strażaków. Ich działalność jest bezcenna.

W gminie Sulechów działa pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, do których należy 133 członków, w tym 22 panie. Dodatkowo przy OSP działa pięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Warto również podkreślić, że gminne jednostki dysponują 9 pojazdami ratowniczo-gaśniczymi oraz trzema łodziami ratowniczymi.

Zebranie sprawozdawczego Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sulechowie

Nie tylko nas ratują od ognia, ale pomagają w wielu sytuacja...

OSP w gminie Sulechów - podziękowania od burmistrza

W 2023 roku strażacy gminnych OSP wyruszyli na akcje ratownicze aż 185 razy, w tym 82 razy do pożarów i 103 razy do innych zagrożeń. Za ich niezwykłe zaangażowanie, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, Wojciech Sołtys, wręczył zasłużone podziękowania.
- To wielka wartość ci nasi strażacy ochotnicy. Długo by można wymieniać ich zasługi. Są wszędzie, gdzie się coś dzieje, niekoniecznie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców. Uatrakcyjniają nam różne uroczystości, uczą, jak udzielać pierwszej pomocy itd. - podkreśla Maria Nowak. Podobnie wypowiadają się o strażakach inny mieszkańcy gminy.

Ochotnicze Straże Pożarne działały już w zaborach

Warto dodać, że pierwsza Ochotnicza Straż Pożarna została już utworzona w 1801 roku w Śremie. Dziś w Polsce funkcjonuje ponad 16 tysięcy jednostek OSP, skupiających ponad 700 tysięcy osób. W naszym kraju większość OSP należy do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych (ZOSP RP).

Przeczytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska