MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Surmacz: - Prezydent powinien od razu trafić do więzienia!

Tomasz Nieciecki 95 722 57 72 [email protected]
- Ponieważ zdaniem sądu jego wina nie budzi wątpliwości, prezydent z sali rozpraw powinien trafić do więzienia - przekonywał radny Marek Surmacz
- Ponieważ zdaniem sądu jego wina nie budzi wątpliwości, prezydent z sali rozpraw powinien trafić do więzienia - przekonywał radny Marek Surmacz Kazimierz Ligocki
Przed chwilą skończyła się konferencja prasowa w gorzowskim PiS. Partia zaapelowała do prezydenta o rezygnację z funkcji.

- Jeżeli prezydent Tadeusz Jędrzejczak tak kocha Gorzów, jak często o tym mówi, niech dla obrony dobrego imienia miasta zrezygnuje z prezydentury, niech złoży ten zaszczytny urząd. Prezydent ma prawo wnosić apelację i bronić swojego imienia, ale nie ma prawa dalej kompromitować miasta i jego mieszkańców, kierując miastem po skazaniu przez niezawisły sąd. Gorzów to dumne miasto, przywróćmy mu godność i wizerunek miasta uczciwego - odczytała stanowisko posłanka Elżbieta Rafalska. Podpisali się po nim także: senator Władysław Dajczak oraz radni Marek Surmacz i Sebastian Pieńkowski.

PiS nawołuje prezydenta do ustąpienia ze stanowiska już teraz, bo referendum - które zamierza zorganizować - odbędzie się, zgodnie z przepisami, najwcześniej w lutym bądź marcu.

Marek Surmacz uważa, że źle się stało, iż sędzia nie zarządził natychmiastowego wykonania kary wobec prezydenta. - Ponieważ zdaniem sądu jego wina nie budzi wątpliwości, z sali rozpraw powinien trafić do więzienia - przekonywał radny.

Przypomnijmy: w piątek sąd ogłosił wyrok w najgłośniejszym procesie karnym w historii miasta. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak ma iść do więzienia na 6 lat i zapłacić 1 mln zł. Przez osiem lat nie będzie mógł pełnić funkcji publicznych. Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej we wtorek, w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska