MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szprotawski Dom Kultury wkrótce pójdzie do remontu. Za pieniądze z KPO!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ponad 3,5 mln zł z KPO trafi do Szprotawy. Dzięki tym pieniądzom dom kultury zalśni nowym blaskiem. Budynek Szprotawskiego Domu Kultury zyska w końcu nową elewację, nowy dach oraz stolarkę drzwiową i okienną. Wyremontowana zostanie również sala widowiskowa.

Jak podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik pozyskane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności dofinansowanie w wysokości 3,53 mln zł pozwoli na przeprowadzenie gruntownej termomodernizacji budynku Szprotawskiego Domu Kultury. Tym samym kosztochłonne i wysokoemisyjne źródła ciepła zastąpione zostaną bardziej ekologiczną, a przede wszystkim tańszą alternatywą.

Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki remontowi, straszący już zniszczoną i brudną elewacją budynek będzie przyciągać wzrok nową i elegancką szatą.

Kolejne etap remontu SzDK

– Czynimy starania, aby pozyskać kolejną dotację na dalszy remont obiektu - zaznacza burmistrz Mirosław Gąsik. - Takie wsparcie finansowe otworzy drogę do przeprowadzenia gruntownej przebudowy wnętrza budynku SzDK tak, aby stał on się bardziej funkcjonalny. Metamorfozą objęte zostałyby również tereny zielone przyległe do domu kultury. Mam na myśli park za budynkiem, w którym z powrotem pojawiłaby się muszla koncertowa. Przypomnę jeszcze, że na początku kwietnia br. SzDK otrzymał kolejne dofinansowanie z rządowego programu "Infrastruktura domów kultury 2024" na zakup wyposażenia do sali widowiskowej. Dzięki tym środkom zakupiony zostanie tak potrzebny nowy sprzęt nagłośnieniowy, zainstalowana zostanie pętla indukcyjna umożliwiająca odbiór działań scenicznych przez osoby niesłyszące i niedosłyszące oraz zamontowane zostaną panele akustyczne.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska