Ta firma rekrutuje we Wrocławiu. Pracownicy dali jej prestiżowe wyróżnienie Great Place To Work. Sprawdź dlaczego!

Materiał informacyjny - MAHLE SHARED SERVICES
MAHLE Shared Services Poland we Wrocławiu rekrutuje na wiele stanowisk na styku biznesu i IT. Zapewnia szeroki pakiet wynagrodzeń za pracę w trybie hybrydowym, w tym pakiet relokacyjny do Wrocławia. Największą wagę przywiązuje jednak do tego, by pracownicy czuli się dobrze i grali zespołowo. Ci ostatni zapewnili im wyróżnienie Great Place To Work. Zobacz w artykule, kogo teraz poszukuje firma
MAHLE Shared Services Poland we Wrocławiu rekrutuje na wiele stanowisk na styku biznesu i IT. Zapewnia szeroki pakiet wynagrodzeń za pracę w trybie hybrydowym, w tym pakiet relokacyjny do Wrocławia. Największą wagę przywiązuje jednak do tego, by pracownicy czuli się dobrze i grali zespołowo. Ci ostatni zapewnili im wyróżnienie Great Place To Work. Zobacz w artykule, kogo teraz poszukuje firma
– Kiedy otwieraliśmy lokalizację wrocławską, firma przewidywała u nas 250 etatów. Poszło tak dobrze, że teraz jest ich już 700 – opowiada Sabina Stachurek z MAHLE Shared Services Poland. Firma szuka m.in. specjalistów IT i SAP. Zatrudnia w trybie hybrydowym. Kusi nieograniczonymi ścieżkami rozwoju i awansu na trzech kontynentach, przyjazną atmosferą, pakietami relokacyjnymi do Wrocławia oraz bogatym programem integracyjnym.

MAHLE: wdrożenie najnowszej wersji SAP

– Dynamiczny wzrost zatrudnienia wynika z transformacji technologiczno-biznesowej, związanej m.in. z globalną konsolidacją różnych systemów ERP, do najnowszej wersji SAP – tłumaczy Tomasz Głuch, Head of IT Shared Services Europe w MAHLE, które jest wiodącym światowym dostawcą produktów i rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. – Ta globalna transformacja ma budować naszą przewagę konkurencyjną, dostarczać dane zarządcze w czasie rzeczywistym i dzięki temu umożliwiać szybsze podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Kilka lat zajęło opracowywanie szablonów obejmujących wszystkie procesy biznesowe. Pilotażową implementację na Słowacji uznano za sukces. Teraz przedsięwzięcie dotarło do etapu wdrożenia we wszystkich lokalizacjach na świecie. Zakończenie prac projektowych planowane jest do końca 2026 r., przy czym należy je uznać za termin umowny: – Znając realia w dziedzinie IT, mogę powiedzieć, że w 2027 r. rozpoczniemy prawdopodobnie przygotowanie do kolejnych wyzwań projektowych związanych z wdrażaniem nowoczesnych technologii w zakresie systemów klasy ERP. Na bieżąco będziemy też prowadzić inne prace projektowe i dostarczać wsparcie systemowe użytkownikom – ocenia Tomasz Głuch.

MAHLE: praca dla IT i konsultantów SAP

W tej chwili firma prowadzi rekrutacje dla ok. 25 stanowisk w dziale IT i nie tylko. Najliczniejsza grupa to konsultanci i specjaliści SAP:
Regional Change Specialist SAP S/4 Hana Transformation
SAP Master Data Management Consultant
SAP PP Consultant
EDI Deployment Specialist
SAP BI/BW Consultant / Project Manager
SAP SuccessFactors / HR Cloud Solution Architect

– Potrzebujemy ludzi z kwalifikacjami do pracy na styku IT i biznesu, rozumiejących nie tylko zasady działania systemu, ale też potrzeby użytkowników – wyjaśnia Tomasz Głuch. – Nie muszą być bardzo doświadczonymi specjalistami w zakresie SAP. Wystarczy, żeby posiadali ugruntowaną podstawową znajomość systemu SAP w zakresie IT. Podnoszenie kwalifikacji zapewniamy w strukturach. Poszukujemy też specjalistów, którzy zapewnią nam wsparcie w zakresie zarządzania infrastrukturą informatyczną, administratorów serwerów, jak i architektów szeroko rozumianego bezpieczeństwa IT.

Cyber Defence Specialist
Security Architect – Application Services
IT Security Engineer - SIEM / SOC
IT Service Delivery Team Lead HCM

– Oferujemy stabilne zatrudnienie. Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu funkcjonuje zaledwie od 6 lat, a ma już przeszło 100 pracowników z min. 5-letnim stażem – opowiada Sabina Stachurek, Head of Human Resources Europe.

Globalna struktura, międzynarodowe awanse

Praca w MAHLE zorganizowana jest w międzynarodowych zespołach: – Większość działów w organizacji wrocławskiej to teamy o zasięgu globalnym. Poszczególni członkowie zespołu są rozsiani po całym świecie – tłumaczy Sabina Stachurek. – Mają przy tym dostęp do wszystkich rekrutacji wewnętrznych na świecie. Nigdy nie blokujemy i nie ograniczamy ich do poziomu kraju, czy kontynentu. Bywały transfery z Wrocławia do Niemiec, sporo czasowych transferów do Chin, USA czy Meksyku. Działa to i w drugą stronę. Ponadto oferujemy szanse na rozwój w różnych kierunkach. Inwestujemy w ludzi i zachęcamy, żeby szukali dla siebie ciekawych obszarów w ramach organizacji. W ten sposób np. koleżanka z działu HR przeszła do IT, gdzie jest obecnie Project Managerem.

Praca hybrydowa z naciskiem na zespołowość

Pracownicy Centrum Usług Wspólnych MAHLE spotykają się we Wrocławiu, w przyjemnej lokalizacji tuż przy Starym Rynku. Dlaczego „spotykają”, a nie „pracują”? Po pierwsze dlatego, że firma w głównej mierze stara się działać w trybie hybrydowym, z czego chętnie korzysta większość zatrudnionych. Choć oczywiście są i tacy, którzy wolą każdego dnia usiąść w firmie na fotelu lub piłce do aktywnego siedzenia albo stanąć przy regulowanym biurku i spotkać się z innymi przy ekspresie do kawy: – W tej kwestii jesteśmy dosyć elastyczni. Zależy nam jednak na tym, żeby pracownicy się poznawali i integrowali, a trudno mówić o integracji w przypadku pracy w 100% zdalnej. Wyjątki robimy w przypadku bardzo wąskich specjalizacji, kiedy poszukujemy specjalistów na terenie całego kraju – tłumaczy Sabina Stachurek.

Na dni „firmowe” planuje się na ogół zadania wymagające pracy zespołowej. To też czas interakcji, a tych w MAHLE jest sporo za sprawą komitetów, do których należą sami zainteresowani. Każdy z komitetów: sportowy, integracyjny czy charytatywny organizuje akcje finansowane przez firmę. Można wspólnie pograć na hali, wziąć udział w webinarach na żywo prowadzonych przez uznanych specjalistów różnych dziedzin, imprezach integracyjnych czy przedsięwzięciach charytatywnych, których potrzebę zgłaszają komitetom sami pracownicy.

Praca z sensem i przyjazny klimat

Tego, żeby pracownicy sami kreowali rzeczywistość, w jakiej pracują i aby głównym argumentem dla pozostania tutaj nie były jedynie względy finansowe, organizacja pilnuje skrupulatnie. Takie benefity jak grupowe ubezpieczenie, czy pakiety prywatnej opieki medycznej, to w zasadzie już stałe składniki pakietu wynagrodzenia. Są też bonusy relokacyjne dla tych, którzy chcieliby się przeprowadzić do Wrocławia, w związku z podjęciem pracy w MAHLE. Systemowo rozwiązano kwestię wynagrodzeń, bo HR na bieżąco monitoruje sytuację na rynku i regularnie dostosowuje wysokość płac do standardów rynkowych. Taka polityka kadrowa najwyraźniej przynosi efekty, czego dowodem jest niska rotacja wśród zatrudnionych, a także prestiżowe wyróżnienie Great Place To Work, które firma zdobyła dzięki głosom własnych pracowników.

Sabina Stachurek:– Doświadczenie nam mówi, że dla ludzi bardzo ważny jest czynnik społeczny, bycie częścią organizacji, w której nie są nierozpoznawalnymi trybikami. W MAHLE pracownicy mają duże poczucie wartości własnej pracy i wpływu na pracę innych. Współdziałają z użytkownikami przy wdrożeniu, widzą jakie korzyści przynoszą ich produkty, a dzięki feedbackowi mają większe szanse rozwoju.

Słowa szefowej HR potwierdza Małgorzata Kozłowska, SAP PP Consultant, na pokładzie MAHLE we Wrocławiu od 6 lat, czyli od początku działania firmy:– Mam poczucie, że moja praca ma sens. Każdego dnia widzę, jak wpływa na innych. Daje mi to poczucie satysfakcji. Najważniejsze jednak w firmie są relacje w zespole, w tym z szefami: jeśli są dobre, chce się pracować i nie myśli o odejściu. Mam koleżanki i kolegów z wielu krajów na większości kontynentów: z Francji, Serbii, Brazylii, Tajlandii. Jesteśmy jednak jednym zespołem i wzajemnie się wspieram

jobs.mahle.com/poland/pl/
careers.mahle.com/

Tomasz Głuch, Head of IT Shared Services Europe w MAHLE: – Potrzebujemy ludzi z kwalifikacjami do pracy na styku IT i biznesu, rozumiejących nie tylko zasady działania systemu, ale też potrzeby użytkowników. Podnoszenie kwalifikacji zapewniamy w strukturach

Sabina Stachurek, Head of HR Europe odpowiada za politykę personalną m.in. w Centrum Usług Wspólnych MAHLE we Wrocławiu. Zauważa, jak ważny w środowisku pracy jest czynnik społeczny i dbanie o to, by pracownicy wzajemnie dostrzegali efekty swojej pracy oraz by czuli się dobrze w firmie i zespole

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Ta firma rekrutuje we Wrocławiu. Pracownicy dali jej prestiżowe wyróżnienie Great Place To Work. Sprawdź dlaczego! - Gazeta Wrocławska

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska