Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tego na pewno nie będzie?

Alicja Kucharska
KAZIMIERZ GANCEWSKIPropozycja: Zmiana elewacji dwóch bloków mieszkalnych na placu JP II przez dodanie stylizowanych elementów do obu fasad w formie ultralekkich konstrukcji, wg projektu nawiązującego do rozwiązań z przełomu XIX i XX wieku.Propozycję odrzucono, ponieważ obejmowała obiekty będące własnością prywatną.- Być może to nie jest własność gminy, ale na pewno nasz problem. Chciałem zneutralizować wygląd bloków, które nie pasują do reszty zabudowań w centrum miasta - wyjaśnił K. Gancewski.
KAZIMIERZ GANCEWSKIPropozycja: Zmiana elewacji dwóch bloków mieszkalnych na placu JP II przez dodanie stylizowanych elementów do obu fasad w formie ultralekkich konstrukcji, wg projektu nawiązującego do rozwiązań z przełomu XIX i XX wieku.Propozycję odrzucono, ponieważ obejmowała obiekty będące własnością prywatną.- Być może to nie jest własność gminy, ale na pewno nasz problem. Chciałem zneutralizować wygląd bloków, które nie pasują do reszty zabudowań w centrum miasta - wyjaśnił K. Gancewski. Alicja Kucharska
Budżet Obywatelski: zakończyło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Wyniki poznamy w połowie miesiąca, ale my wiemy, jakie propozycje na pewno nie zostaną zrealizowane.

Pół miliona zostanie przeznaczonych na realizację pomysłów mieszkańców gminy Świebodzin, które były zgłaszane od początku sierpnia do połowy września.

Po weryfikacji zgłoszonych propozycji została opublikowana lista zadań zakwalifikowanych z podziałem na zadania małe (do 15 tys. zł) i zadania duże (do 100 tys. zł). Od 8 do 23 października trwało głosowanie mieszkańców nad zakwalifikowanymi propozycjami. Wyniki głosowania poznamy do 20 listopada.

Łącznie zakwalifikowanych zostało 67 projektów,: 19 projektów małych i 48 dużych. Głosowanie polegało na wypełnieniu ankiety, gdzie każdy mieszkaniec mógł złożyć maksymalnie jedną ankietę do głosowania na zadanie małe oraz jedną na duże.

W trakcie głosowania pojawiło się wiele sprzeciwów dotyczących rywalizacji osób indywidualnych ze szkolną potęgą, gdzie uczniów, ale i klasy nagradzano za zdobycie jak największej liczby głosów na projekt, na realizacji którego zależało szkole.

Wśród pozytywnie zweryfikowanych propozycji na zadania małe znalazły się m.in. zagospodarowanie podwórka przy ul. Ogrodowej 14 B, wjazd przed szkołą w Gościkowie dla gimbusów szkolnych czy tablice turystyczne opisujące ciekawe miejsca w Świebodzinie. Wśród zadań dużych można wymienić: plac aktywnej rekreacji - siłownia na powietrzu przy ulicy Słonecznej, plac do treningu ulicznego, zagospodarownie terenu przy świetlicy wiejskiej w Kupieninie, budowa oświetlenia w Kolonii w Gościkowie czy też remont placu parkingowego przy ulicy Sulechowskiej.

Niestety, spora część ciekawych propozycji mieszkańców gminy Świebodzin została odrzucona. Należą do nich m.in. zakup i montaż aktywnych przejść dla pieszych, stworzenie tras rowerowych w Świebodzinie, drenaż Placu Wolności, szlak rowerowo pieszy Świebodzin - jezioro Niesłysz - Świebodzin czy też budowa podjazdu dla niepełnosprawnych w Ratuszu Miejskim.

O odrzuceniu propozycji zadecydowały m.in. przekroczenie dop uszczalnej wartości, bądź też ulokowanie inwestycji na terenie, który nie jest własnością Gminy Świebodzin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska