1/8
fot. żródło: Fundacja Pałac Bojadła

Talerz w formie liścia

Miśnia, sygnowany mieczami, ok. 1735 r.,
Wymiary: dł. 31 cm, szer. 22 cm, gł. 4,5 cm.
Reperowany na brzegu.

Talerz wystawiany podczas wystawy w pałacu w Żaganiu i Muzeum w Nowej Soli w 2016 r.

Cena wywoławcza: 2 tys. zł
Estymacje: 4 – 6 tys. zł

2/8

Litografia przedstawiająca Pałac Bojadła, Aleksander Duncker

Litografia pochodzi z XIX-wiecznego niemieckiego albumu. Wymiary 15x20 cm.

Cena wywolawcza 100 zł
Estymacje: 400 - 600 zł

3/8

Talerz ze wzorem cebulowym

Miśnia, sygnowany mieczami z trzema kropkami, przed 1740 r., śr. 24 cm.
Wczesny przykład wzoru cebulowego wymyślonego w wytwórni miśnieńskiej, później przejęty i rozpowszechniony przez wytwórnie XIX-wieczne m.in. Drezno.

Cena wywoławcza: 400 zł
Estymacje: 1,5 – 2,5 tys. zł

4/8

Parawan kominkowy klasycystyczny

poł. XIX w. tapiseria późniejsza, wym. 120 X 73 cm

Cena wywoławcza: 500 zł
Estymacje: 2 - 3 tys. zł

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Obchody 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Tak świętowano w Żarach

Zbliża się wielkie święto żużla. Szymon Woźniak zadebiutuje na PGE Narodowym

Pociągiem przez Stary Kontynent. 5 najlepszych europejskich tras kolejowych

Zobacz również

Gorzów świętuje 125-lecie tramwajów. Ich historię można poznać na wystawie

Jak popularny jest Twój samochód? TOP ulubionych marek pojazdów w Gorzowie