1/8
Talerz w formie liścia
Miśnia, sygnowany mieczami, ok. 1735 r.,
Wymiary: dł. 31 cm, szer. 22 cm, gł. 4,5 cm.
Reperowany na brzegu.
Talerz wystawiany podczas wystawy w pałacu w Żaganiu i Muzeum w Nowej Soli w 2016 r.
Cena wywoławcza: 2 tys. zł
Estymacje: 4 – 6 tys. zł
2/8
Litografia przedstawiająca Pałac Bojadła, Aleksander Duncker
Litografia pochodzi z XIX-wiecznego niemieckiego albumu. Wymiary 15x20 cm.
Cena wywolawcza 100 zł
Estymacje: 400 - 600 zł
3/8
Talerz ze wzorem cebulowym
Miśnia, sygnowany mieczami z trzema kropkami, przed 1740 r., śr. 24 cm.
Wczesny przykład wzoru cebulowego wymyślonego w wytwórni miśnieńskiej, później przejęty i rozpowszechniony przez wytwórnie XIX-wieczne m.in. Drezno.
Cena wywoławcza: 400 zł
Estymacje: 1,5 – 2,5 tys. zł
4/8
Parawan kominkowy klasycystyczny
poł. XIX w. tapiseria późniejsza, wym. 120 X 73 cm
Cena wywoławcza: 500 zł
Estymacje: 2 - 3 tys. zł