To nie była udana inauguracja dla lubuskich drużyn. Warta jako jedyna nie przegrała

Paweł Górski
Bytomianie w debiucie przegrali w Goczałkowicach 0:2
Bytomianie w debiucie przegrali w Goczałkowicach 0:2 Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
O premierowej kolejce sezonu 2023/2024 lubuscy trzecioligowcy muszą jak najszybciej zapomnieć. Pięć drużyn z naszego województwa łącznie zdobyło zaledwie jeden punkt.

Lechia zażarcie walczyła, lecz straciła gola w 90 minucie

Remis na terenie beniaminka

Meczem otwierającym nowy sezon był pojedynek LZS-u Starowice Dolne z AstroEnergy Wartą Gorzów. Już w szóstej minucie beniaminek otworzył wynik za sprawą trafienia Iana Luiza. Z czasem jednak do głosu doszli gorzowianie. Najpierw w 13 minucie wyrównał Jakub Duda, a niedługo później prowadzenie 2:1 zapewnił Warcie Paweł Krauz. Korzystny dla lubuskiego zespołu rezultat utrzymał się jednak zaledwie do początku drugiej odsłony, kiedy do remisu 2:2 doprowadził Bartłomiej Rakowski. Gorzowianie nie zdołali już przełamać tego wyniku, nawet mimo osłabienia rywala, który od 88 minuty grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Michała Wróbla.

Kontrowersje w debiucie Odry

W swoim debiutanckim występie na poziomie III ligi Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański uległa na wyjeździe LKS-owi Goczałkowice 0:2. Spotkanie to miało wyrównany przebieg, choć więcej szczęścia mieli gospodarze. W 19 minucie Miłosz Jóźwiak wykorzystał fantastyczne podanie Wiktora Kobieli i umieścił piłkę w siatce, jednak arbiter nie uznał gola ze względu na mocno dyskusyjną pozycję spaloną.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze objęli prowadzenie 1:0, po tym jak rzut karny na gola zamienił Krzysztof Kiklaisz. Drugi cios goczałkowiczanie zadali niespełna 45 minut później, kiedy wykorzystali oni protesty bytomian co do decyzji sędziego i w tym czasie wyprowadzili zabójczą kontrę, którą wykończył Michał Nagrodzki.

Minimalna porażka ze spadkowiczem

Od nieznacznej porażki na własnym terenie rozpoczęła sezon Carina Gubin, która uległa Górnikowi Polkowice 0:1. Jedyny gol spotkania padł w 14 minucie, w której precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego głową wykorzystał Mateusz Magdziak.

Falstart Stilonu

O inauguracji sezonu z pewnością będą chcieli zapomnieć piłkarze Stilonu Gorzów, którzy przed własną publicznością przegrali z Rakowem II Częstochowa aż 0:5. Już w 12 minucie Szymon Zielonka wykorzystał błąd Szymona Czajora, otwierając wynik spotkania. Wtedy jednak nic nie zwiastowało tragedii, jaka wydarzyła się w drugiej połowie.

Zaczęło się od faulu Mateusza Mączyńskiego z 58 minuty, za który zawodnik Stilonu obejrzał czerwoną kartkę. Chwilę po tym Patryk Malamis podwyższył na 2:0 i osłabiony zespół trenera Marcina Węglewskiego całkowicie się posypał. W ostatnich 10 minutach częstochowianie dołożyli jeszcze kolejne trzy trafienia, skutecznie dobijając pogubionych gorzowian.

LZS Starowice Dolne – AstroEnergy Warta Gorzów 2:2 (1:2)

• Bramki: Luiz (6), Rakowski (58) – Duda (13), Krauz (24).
  • LZS: P. Kowalczyk – Rakowski, Chodziutko, Grądowski, K. Kowalczyk, Gurgul, Nowosielski, Czajkowski, Skowron, Rudnik, Luiz.
  • Warta: Smug – Gajda, Maślanka, Bielawski – Majerczyk, Gardzielewicz, Jachno, Duda – Marchel, Ufir, Krauz.
  • Żółte kartki: Rakowski, Kowalczyk, Grądowski, Reil, Wróbel (dwie).
  • Czerwona kartka: Wróbel (dwie żółte).

LKS Goczałkowice – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:0 (1:0)

• Bramki: Kiklaisz (44 z rzutu karnego), Nagrodzki (86).
  • LKS: Mazur – Borek (od 60 min Elorhan), Flasz, Kazimierowicz (od 82 min Danch), Kiklaisz, Komandera, Magiera, Nagrodzki (od 88 min Gajda), Piszczek (od 88 min Nadolski), Szymała, Wuwer.
  • Odra: Szafer - Stachurski (od 80 min Maliszewski), Skałecki, Cieśla, Kobiela - Semenczuk, Bielicz, K. Koppenhagen (od 70 min D. Koppenhagen), Grzymisławski (od 65 min Urbański) - Jóźwiak, Siudak (od 65 min Skiba).
  • Żółte kartki: Borek, Piszczek, Magiera, Korner (kierownik drużyny) – Jóźwiak (dwie), Kobiela, Cieśla, Grzymisławski, D. Koppenhagen.
  • Czerwona kartka: Jóźwiak (dwie żółte).

Carina Gubin – Górnik Polkowice 0:1 (0:1)

• Bramka: Magdziak (14).
  • Carina: Radziński – Paraszczak, Woźniak, Płonka, Staszkowian – Diduszko, Nahrebecki (od 71 min Jaszczyk), Antosiak – Matuszewski, Konstanty (od 71 min Nazar), Haraszkiewicz.
  • Górnik: Madaliński – Baranowski, Bilokin (od 59 min Poręba), Chiliński, Fryzowicz, Górski, Karmelita, Magdziak, Ratajczak, Ryś, Wingralek.
  • Żółte kartki: Haraszkiewicz, Matuszewski, Płonka – Bilokin, Magdziak.

Stilon Gorzów – Raków II Częstochowa 0:5 (0:1)

• Bramki: Zielonka (12), Malamis (59), Zielski (80), Cierpiał (83), Jurczyński (90+5).
  • Stilon: Czajor – Kaczor, Karoń, Demjanenko, Mączyński – Wiśniewski (od 67 min Bohdanow), Łuszkiewicz, Kurpalski - Kopeć (od 46 min Fediuk), Drozdowicz, Matuszewski (od 62 min Milewski)
  • Raków II: Muszyński – Courtney-Perkins, Głowiński (od 78 min Długosz), Kitowski (od 83 min Jurczyński), Krzyżak, Malamis, Malinowski, Szczepaniak (od 68 min Cierpiał), Wireński, Zielonka (od 68 min Zielski), Żołądź (od 83 min Okulicki).
  • Żółte kartki: Kopeć, Łuszkiewicz, Wiśniewski, Milewski.
  • Czerwona kartka: Mączyński.