MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy sadzonki do wyboru w zamian za elektrośmieci. Taka okazja w Zielonej Górze

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Zobacz naszą akcję w Gorzowie
Zobacz naszą akcję w Gorzowie Jakub Pikulik
W sobotę, 20 kwietnia Gazeta Lubuska zaprasza do udziału w ekologicznej akcji Drzewko za surowce wtórne. W Zielonej Górze spotkamy się drugi raz. Podobną okazję mieli w marcu mieszkańcy Gorzowa. Jakie rośliny szykuje Nadleśnictwo Zielona Góra?

Spis treści

Akcja Gazety Lubuskiej Drzewko za surowce wtórne odbyła się w marcu w Gorzowie i rok wcześniej w Zielonej Górze. Oba wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. – To jest bardzo dobry pomysł, więc chętnie z takiej możliwości skorzystaliśmy. Przy okazji zrobiliśmy wiosenne porządki w domu, bo trzeba się tego wszystkiego w końcu pozbyć – przyznała nam pani Henryka. – Bardzo potrzebne są takie akcje, bo lepiej oddać te śmieci tutaj niż trzymać w domu. Nie jest łatwo się ich pozbyć i nie można ich wyrzucić do zwykłego kontenera, więc to zawsze jest pewien kłopot – dodał pan Sylwester podczas w akcji w Gorzowie.

Warto zajrzeć do szuflad, czy miejsca w nich nie zajmują ładowarki do telefonów, których już dawno nie mamy, czy zużyte baterie. W piwnicy lub na strychu może jeszcze zalegają zepsute lub bardzo dawno nieużywane sprzęty, o których wiadomo, że się nie przydadzą. Elektroodpady można przynieść na akcję GL. Co na przykład można dostarczyć?

– Podczas zbiórki będziemy przyjmować duży sprzęt np. lodówki, pralki, zmywarki, średni np. mikrofalówki, odkurzacze, radiomagnetofony oraz mały np. czajniki, miksery oraz baterie i tonery – wymienia Aleksandra Sobolewska, dyrektor działu realizacji projektów w Makroregionie Zachód Polska Press.

W zamian za surowce wtórne będzie można dostać sadzonki drzew lub krzewów.

- O sadzonki zadba Nadleśnictwo Zielona Góra, które przygotowuje ich aż 10 rodzajów – dodaje dyrektor Sobolewska.

Jakie rośliny będą do wyboru? To: bez czarny, bez koralowy, kalina koralowa, kruszyna pospolita, lipa drobnolistna, śliwa tarnina, świerk pospolity, dereń świdwa, trzmielina pospolita i porzeczka czerwona.

Każdy uczestnik będzie mógł wybrać trzy sadzonki.

Kiedy i gdzie przynieść elektroodpady?

Akcja Drzewko za surowce wtórne odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 14.00 na parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Focus Mall (wjazd od ulicy Sienkiewicza). Podczas eventu nasi Partnerzy będą obecni ze swoimi stoiskami, nie zabraknie również niespodzianek. Zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do uczestnictwa w akcji. Szczegóły dostępne są na stronie

www.gazetalubuska.pl/drzewko

.

Elektroodpady. Jak się pozbyć?

Przypomnijmy, że celem akcji jest promocja proekologicznych postaw wśród mieszkańców naszego województwa. Elektrośmieci są niebezpiecznymi odpadami, zawierają dużo szkodliwych substancji, które wpływają na zdrowie ludzi i zwierząt, ale również zanieczyszczają środowisko naturalne. Dzięki poddaniu ich recyklingowi można wyprodukować nowe urządzenia oraz odzyskać np. szkło, tworzywa sztuczne i metal.

Elektrośmieci można oddawać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W Zielonej Górze rozmieszczone są też kontenery, przypominające wielkością te na używaną odzież. Można do nich wkładać zużyty sprzęt, a do specjalnego otwory wrzuca się też baterie.

PARTNERAMI WYDARZENIA SĄ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska