MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje medyczne na swój temat

Dariusz Chajewski
Dariusz Chajewski
pixabay
Rozmowa z Piotrem Bromberem dyrektorem lubuskiego oddziału NFZ.

Eeeeee zdrowie, to nie brzmi zachecająco.

Bo to jest E-zdrowie i naprawdę zachęcam do sprawdzenia co za tym pojęciem się kryje. A są to usługi, które wykorzystują technologie informatyczne, aby ułatwić pacjentom np. dostęp do historii i przebiegu leczenia. Docelowo będziemy mieli dojście do wszystkich naszych danych na Internetowym Koncie Pacjenta, czyli IKP.

Przed chwilą wszedłem po raz pierwszy na moje konto. Znalazłem recepty i wizyty. Czego jeszcze mogę się spodziewać?

To pierwszy krok. Jak już się pan przekonał można przejrzeć historię przepisanych recept. Dzięki IKP rozproszone dotychczas dane medyczne są dostępne w jednym miejscu. Obecnie wielu pacjentów posiada już swoje konto w ZIP czyli Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Ale już wkrótce ZIP stanie się częścią IKP.

Co z tego będę miał?

To co najcenniejsze, informacje. W jednym miejscu znajdą się dane o miejscach, w których można się leczyć, naszych receptach i skierowaniach, świadczeniach, a także o posiadanym prawie do świadczeń opieki zdrowotnej, potwierdzenia płaconej składki. Korzystając z IKP uzyskamy także dostęp do e-recept oraz możliwość upoważnienia innych osób do dostępu do dokumentacji.

E-recepty?

To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Jest czytelna dla farmaceuty, nie można jej zgubić, możemy wykupić tylko część przepisanych leków. To też swoiste archiwum recept. Znajduje się ona w IKP, wystarczy się zalogować i już.

Ja wszedłem na IKP przez profil zaufany w moim banku.

To jeden z trzech sposobów. Jeśli posiadamy już konto w ZIP, logujemy się do IKP danymi ZIP-a. To bardzo proste, ponieważ wchodząc na stronę www.pacjent.gov.pl wybieramy opcję „Zaloguj się kontem ZIP” i wpisujemy dotychczasowe dane do ZIP-a. Jeśli nie mamy konta w ZIP, to logujemy się albo za pomocą profilu zaufanego albo e-dowodu. W każdym oddziale NFZ można potwierdzić Profil Zaufany i otrzymać dostęp do IKP.

Eletronicznie po leki na receptę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska