Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tygrys Lupo na licytacji. Policjanci zagrają z Owsiakiem

(pik)
Lupo - jeden z policyjnych gadżetów, który będzie można wylicytować na orkiestrowej aukcji w Gorzowie
Lupo - jeden z policyjnych gadżetów, który będzie można wylicytować na orkiestrowej aukcji w Gorzowie fot. KWP Gorzów
Lubuscy policjanci włączą się do tegorocznego, 19. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi nie tylko będą pilnować bezpieczeństwa kwestujących na ulicach wolontariuszy, ale też sami wyjdą z puszkami zbierać pieniądze.

W tym roku na rzecz WOŚP będzie kwestowało 16 policjantów w 12 powiatach. W zeszłym roku na gorzowskiej scenie licytowano policyjne gadżety. Udało się dzięki temu zebrać 2 tys. 153 zł. - W tym roku również przygotowaliśmy gadżety, które będziemy chcieli wylicytować na aukcjach na miejskiej scenie orkiestry - mówi kom. Piotr Wiśniewski z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jakie to gadżety? Będą to m. in. woodstockowe malunki, które powstały w Wiosce Policyjnej XVI Przystanku Woodstock. Pod młotek trafią też maskotki Lupo, koszulki i pióro od komendanta lubuskiej policji Leszka Marca.

Podstawowym zadaniem policjantów 9 stycznia będzie jednak zapewnienie bezpieczeństwa setkom wolontariuszy, którzy będą kwestowali z puszkami na ulicach naszych miast. Niestety, co roku w kraju zdarzają się przypadki, kiedy na zbierających pieniądze młodych ludzi ktoś napada i kradnie im puszki. Policyjne patrole pojawią się też na miejskich imprezach, organizowanych w ramach XIX finału.

PODSTAWOWE ZASADY DLA KWESTUJĄCYCH
1. Każdy z wolontariuszy będzie "uzbrojony" w identyfikator Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem wolontariusza, numerem ankiety, (ewentualnym imieniem i nazwiskiem opiekuna - w przypadku jeśli wolontariusz nie ma ukończonych 16 lat), adresem wolontariusza.
2. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator musi mieć fundacyjną serduszkową pieczątkę, hologram WOŚP i być zalaminowany.
3. Identyfikator musi być noszony na widocznym miejscu.
4. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami fundacji. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy znajdować się powinien wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
5. Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są orkiestrowe, serduszkowe naklejki.
6. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat - musisz być pod opieką osoby dorosłej.
7. Jeśli już wszystkie formalności zostały dotrzymane, czyli masz w ręku zalaminowany identyfikator, to w tym dniu bierzesz udział w Finale Orkiestry, kwestując na ulicach swojej miejscowości. Tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - wolontariusze WOŚP nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni! (źródło: www.wosp.org.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska