Uniks Kazań - Stelmet Zielona Góra. Relacja live!

Przemysław Zamojski (z piłką) był najskuteczniejszym koszykarzem Stelmetu Zielona Góra. Zdobył 14 punktów. Tomasz Gawałkiewicz
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra w środę polegli na wyjeździe z Uniksem Kazań 64:82 i stracili szanse na awans do najlepszej szesnastki rozgrywek EuroCup. Mistrzowie Polski koszmarnie rozpoczęli ten mecz. Po pierwszej kwarcie przegrywali już różnicą 18 punktów, a w drugiej nawet 24.

Tutaj znajdziesz zapis relacji live i statystyki Uniks Kazań - Stelmet Zielona Góra

To był mecz piątej kolejki drugiej fazy grupowej rozgrywek EuroCup. Po czterech Stelmet Zielona Góra (1 zwycięstwo i 3 porażki) zajmował ostatnie, czwarte miejsce w tabeli grupy O, a Uniks (3 i 1) był liderem. I tak pozostało.

W pierwszym pojedynku obu drużyn, 8 stycznia w hali CRS, mistrzowie Polski ulegli rywalowi z Kazania 72:77. W Stelmecie Zielona Góra najlepiej spisali się: Vladimir Dragicević (14 punktów, 7 zbiórek), Christian Eyenga (13 punktów, 6/9 za dwa, 5 zbiórek) i Łukasz Koszarek (14 punktów, 6 asyst).

Po przerwie spowodowanej kontuzjami do składu mistrza Polski wrócili: Przemysław Zamojski i Kamil Chanas, ale niewiele to pomogło.

Tabela grupy O (kolejne cyfry i liczby oznaczają: zwycięstwa, porażki, liczba punktów zdobytych i straconych)
1. Uniks Kazań 4 1 385:352
2. Basket Walencja 2 2 343:291
3. Telenet Ostenda 2 2 291:319
4. Stelmet Zielona Góra 1 4 345:402