Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga rodzice! Rozpoczął się proces rekrutacji do żłobków publicznych w Zielonej Górze

OPRAC.:
Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
To rodzice maluszków muszą wiedzieć o tegorocznym naborze do zielonogórskich żłobków.
To rodzice maluszków muszą wiedzieć o tegorocznym naborze do zielonogórskich żłobków. Mariusz Kapała
Czas składania deklaracji kontynuacji pobytu w żłobku już minął, a teraz nadszedł moment, aby rozpocząć proces rekrutacji do żłobków publicznych w Zielonej Górze na rok szkolny 2024-2025. Jak wygląda proces rekrutacji?

Rekrutacja do żłobków publicznych odbywa się przy wsparciu systemu elektronicznego, co ma ułatwić i usprawnić cały proces. Wszelkie niezbędne dokumenty oraz informacje dostępne są na specjalnej stronie internetowej Nabór 2024

Kto może ubiegać się o miejsce dla swojego dziecka?

Do żłobków publicznych przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Zielona Góra, urodzone w latach 2022-2024, które będą miały od 20 tygodnia życia na dzień 1 września 2023 roku do ukończenia trzeciego roku życia w trakcie danego roku szkolnego.

Jak odbywa się rekrutacja?

Rekrutacja prowadzona jest na wolne miejsca, a przyjęcie dziecka opiera się na uzyskanej liczbie punktów. Liczba punktów jest sumą wartości punktowych kryteriów zaznaczonych we wniosku. Rodzice, składając wniosek, mają możliwość wskazania preferowanej placówki.

  • Żłobek Miejski nr 1 – ul. Wandy 29
  • Żłobek Miejski nr 1 Filia – Al. Wojska Polskiego 116
  • Żłobek Miejski nr 4 – ul. Wiśniowa 8,
  • Żłobek Miejski nr 7 – ul. Braniborska 2a

Kiedy należy składać wnioski?

Wypełnienie wniosku o przyjęcie dziecka do żłobka możliwe jest elektronicznie na stronie internetowej systemu rekrutacji od 1 do 31 marca 2024 roku. Następnie, w terminie od 02 kwietnia do 08 kwietnia 2024 roku, trwać będą prace komisji rekrutacyjnych.

Oprócz wypełnienia wniosku w systemie elektronicznym konieczne jest przesłanie skanu dokumentów za pośrednictwem systemu Nabór 2024. Wniosek wraz z załącznikami, takimi jak dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów zaznaczonych we wniosku, musi być złożony w żłobku wskazanym jako pierwszy wybór przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko wtedy wniosek zostanie uwzględniony w procesie rekrutacji.

Co decyduje o przyjęciu dziecka do żłobka?

Przyjęcie dziecka uzależnione jest od liczby punktów zdobytych przez rodziców, przy czym kryteria uwzględniają m.in. zatrudnienie rodziców w pełnym wymiarze czasu pracy (50-100pkt), samotne wychowywanie dziecka (100 pkt), niepełnosprawność dziecka (100 pkt), objęcie dziecka pieczą zastępczą (100 pkt) oraz wielodzietność rodziny (100 pkt).

Co z dokumentacją?

Wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka można wypełnić elektronicznie, a wszystkie niezbędne formularze i załączniki są dostępne zarówno na stronie internetowej, jak i w samych żłobkach miejskich.

Warto pamiętać

Ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 12.04.2024 r. godz. 12.00. Warto pamiętać, że zakwalifikowanie dziecka nie oznacza automatycznego przyjęcia. Konieczne jest potwierdzenie woli przyjęcia w terminie 15-29 kwietnia 2024 roku oraz podpisanie umowy. Nabór do żłobków publicznych to ważny krok w życiu każdego maluszka i jego rodziców.

Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska