W domu 15-latka były materiały do produkcji bomby. Po wybuchu chłopak stracił palce

(pij)
Ulica na os. Zastalowskim została zamknięta. Teren obstawili policjanci. W pogotowiu cały czas byli strażacy oraz ekipa karetki.
Ulica na os. Zastalowskim została zamknięta. Teren obstawili policjanci. W pogotowiu cały czas byli strażacy oraz ekipa karetki. fot. Piotr Jęzura
Znalezienie środków chemicznych do produkcji materiałów wybuchowych potwierdziła zielonogórska prokuratura okręgowa. W domu 15-latka odkryto około siedmiu kilogramów półproduktów.

Policyjni pirotechnicy weszli do domu 15-latka wczoraj późnym wieczorem. Dokładnie przeszukali dom na os. Zastalowskim. Wcześniej ewakuowali mieszkańców okolicy. - W domu znaleziono około siedmiu kilogramów różnych środków chemicznych - informuje prokurator Kazimierz Rubaszewski, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okrętowej. To półprodukty do wyrobu materiałów wybuchowych. Można z nich z powodzeniem zrobić bombę.

Policyjni specjaliści od materiałów wybuchowych zabrali również kopertę z materiałem ze szpitala. Przyjechała ona z rannym chłopcem na oddział chirurgii.

Znalezione materiały nocą wywieziono na poligon w Czerwieńsku. Tam decyzją sądu, przy pomocy trotylu zostały zdetonowane.

Znalezione półprodukty nie są środkami zakazanymi. Chociaż można z nich skonstruować bombę, są ogólnie dostępne np. w internecie.

Przypomnijmy. Do eksplozji ładunku doszło wczoraj podczas lekcji w gimnazjum przy ul. Chopina. - Ranny został 15-latek, który z urwanymi palcami trafił do szpitala - mówi rzeczniczka zielonogórskiej policji kom. Małgorzata Stanisławska.

Chłopak trafił na oddział około godz. 13.00. Niestety, w wyniku wybuchu stracił cztery palce. - Chirurgom udało się uratować tylko najmniejszy palec, choć rokowania były złe - informowała rzeczniczka szpitala Adriana Wilczyńska.

15-latek przyniósł do szkoły ładunek wybuchy w kopercie. Podczas jej rozcinania nożyczkami pod ławką doszło do eksplozji. Siedzącemu obok uczniowi nic się nie stało.

Wideo

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 28.10.2009 o 22:46, pełen,,uznania napisał:

Brawo dla ,,redaktora" ! Ubawiłem się czytając powyższy artykuł ! Już wyjaśniam co mnie tak rozbawiło mimo tragizmu całej zaistniałej sytuacji !Otóż cytowanie ,,rzecznika prokuratóry OKRĘTOWEJ " !!!!!!!!!!!!!!!!!



Może to Redaktor Jędzura stracił w tym wybuchu palce?? To tłumaczyłoby kłopoty z obsługa klawiaturki....
~magda~
koleś jest zajebiaszczy )))))))))))))0000000
m
maniek 12
tak naprawde chlopak lubil majstrowac przy eletkronice a teraz chcial przy prochah i włala chlopas ma kare
p
pełen,,uznania"
Brawo dla ,,redaktora" !
Ubawiłem się czytając powyższy artykuł ! Już wyjaśniam co mnie tak rozbawiło mimo tragizmu całej zaistniałej sytuacji !
Otóż cytowanie ,,rzecznika prokuratóry OKRĘTOWEJ " !!!!!!!!!!!!!!!!!
p
polonista
W dniu 28.10.2009 o 18:47, Gość napisał:

A te możliwości to wysadzanie budynków a pracować można bez 4 palcy ma jeszcze 6 pała bez mozga


Jak widać , twój mózg , również nie przyswaja wiedzy ... !
1-ka z języka polskiego !
x
xxxx
W dniu 28.10.2009 o 18:54, ~anonim~ napisał:

nie sądze żeby po tym jakże okrutnym dla niego wydarzeniu miał chęci ponownego ruszania tego materiału więc nie ma mowy tu o wysadzaniu budynków. chłopak ma dopiero 15 lat, w tym wieku każdy popełnia jakieś głupstwa. on teraz wie czego dokonał i napewno do końca życia będzie tego żałował ale nie trzeba od razu nazywać go idiotom.


po cholere to wszystko piszecie.! nie wiecie co się dokładnie stało jaki był powód. nie nazywajcie go Kretynem bez powodu. chłopak miał pasję jak każdy normalny człowiek. a to że akurat to było jego pasją to trudno.
~anonim~
W dniu 28.10.2009 o 18:47, Gość napisał:

A te możliwości to wysadzanie budynków a pracować można bez 4 palcy ma jeszcze 6 pała bez mozga


nie sądze żeby po tym jakże okrutnym dla niego wydarzeniu miał chęci ponownego ruszania tego materiału więc nie ma mowy tu o wysadzaniu budynków. chłopak ma dopiero 15 lat, w tym wieku każdy popełnia jakieś głupstwa. on teraz wie czego dokonał i napewno do końca życia będzie tego żałował ale nie trzeba od razu nazywać go idiotom.
G
Gość
W dniu 28.10.2009 o 18:28, ~anonim~ napisał:

szkoda chłopaka. teraz zamyka się przed nim możliwości. no ale na szczęście żyje.


A te możliwości to wysadzanie budynków a pracować można bez 4 palcy ma jeszcze 6 pała bez mozga
~anonim~
szkoda chłopaka. teraz zamyka się przed nim możliwości. no ale na szczęście żyje.
o
ooo
ja pierdziele. Żal mi Was. Wicie tylko to co napisali na tej stronie i wielkie kuźwa rozmyślenia robicie, ze to idiota i w ogóle. Pomyślcie troche czasem a dopiero się wypowiadajcie. I w ten sposób powstają cholerne ploty wiedząc tyle co tu jest napisane wypowiadacie sie jak byscie byli najmądrzejsi
p
piro
Przed laty miałem podobną pasje, ale po WTC o wiele trudniej jest kupić niezbędne materiały. Robiliśmy duże bum, ale to była pasja. Chodzi o to czy na podstawie ogólnie dostępnych materiałów, które kupowałem w " Chemii " na Zjednoczenia, można wysadzić altankę czy mały dom. Oczywiście materiały wybuchowe same z siebie nie są niczym groźnym, tak samo jak broń, dopiero ludzie którzy wykorzystują ją w celach niezgodnych z przeznaczeniem są niebezpieczni. Statystycznie samochody i podpici małolaci wyrządzają 10 tysięcy raz więcej nieszczęść niż nitroceluloza czy jakiś inny materiał, dlatego po co to całe larum.
m
manieczka
W dniu 28.10.2009 o 12:27, 58młgosia73 napisał:

A to dzieciaki głupoty opowiadają? Bo ja też słyszałam,że nauczyciel przedmiotu zachwycony był jego pasją...I nie zgodzę się ,że za wychowanie dziecka odpowiedzialni są TYLKO RODZICE nie zawsze rodzic tak imponuje,jak mentor z podobną pasją.W tym wieku rodziców "lubi" się najmniej!:/ Dla 15-latka najważniejsi są koledzy i jego własna osoba.To bardzo głupi wiek...15-latek robi wszystko aby "starzy" wiedzieli,jak najmniej.Nie zazdroszczę tym rodzicom nic,a nic.Dla nich to osobista tragedia!!! Ci ludzie już muszą zmierzyc się z "rozgłosem",kalectwem syna,odpowiedzialnością przed wymiarem sprawidliwości,brakiem intymności i wstydem przed sasiadami,znajomymi,współpracownikami,młodzieżą ze szkoły, Dyrekcją. Czekają ich ogromne problemy!!!! Z Prokuraturą i Policją oraz na pewno Sąd.Jak widac,to b.porządni ludzie,syn uczył się dobrze,ludzie ci ciężko pracowali nad tym aby kupic dom i stworzyc rodzinę. A żeby to miec,trzeba pracowac! I nie zawsze ma się całkowitą kontrolę nad tym co robią dzieci! Nie oszukujmy sięNie szykanujcie ich,bo karzdego to może spotkac,chłopak ma już nauczkę...A ta sprawa zmieni ich życie na zawsze.Przypuszczam,że beda musieli się przeprowadzic,a chłopak nie wróci już do Gimnazium nr 6...Tak sobie myślę,czy on czasem nie zbierał tego na fajerwerki w noc Sylwestrową???



ludziee każdego! przez ż! każdego!
58młgosia73
A to dzieciaki głupoty opowiadają? Bo ja też słyszałam,że nauczyciel przedmiotu zachwycony był jego pasją...I nie zgodzę się ,że za wychowanie dziecka odpowiedzialni są TYLKO RODZICE nie zawsze rodzic tak imponuje,jak mentor z podobną pasją.W tym wieku rodziców "lubi" się najmniej!:/ Dla 15-latka najważniejsi są koledzy i jego własna osoba.To bardzo głupi wiek...15-latek robi wszystko aby "starzy" wiedzieli,jak najmniej.

Nie zazdroszczę tym rodzicom nic,a nic.Dla nich to osobista tragedia!!! Ci ludzie już muszą zmierzyc się z "rozgłosem",kalectwem syna,odpowiedzialnością przed wymiarem sprawidliwości,brakiem intymności i wstydem przed sasiadami,znajomymi,współpracownikami,młodzieżą ze szkoły, Dyrekcją. Czekają ich ogromne problemy!!!! Z Prokuraturą i Policją oraz na pewno Sąd.
Jak widac,to b.porządni ludzie,syn uczył się dobrze,ludzie ci ciężko pracowali nad tym aby kupic dom i stworzyc rodzinę. A żeby to miec,trzeba pracowac! I nie zawsze ma się całkowitą kontrolę nad tym co robią dzieci! Nie oszukujmy się

Nie szykanujcie ich,bo karzdego to może spotkac,chłopak ma już nauczkę...
A ta sprawa zmieni ich życie na zawsze.Przypuszczam,że beda musieli się przeprowadzic,a chłopak nie wróci już do Gimnazium nr 6...

Tak sobie myślę,czy on czasem nie zbierał tego na fajerwerki w noc Sylwestrową???
m
manieczka
W dniu 28.10.2009 o 10:32, Anty napisał:

Przestańcie już nazywać go kretynem to jest 15 letni chłopak, a tacy młodzi ludzie są bez wyobraźni i pewnie też wiedzy. Kto za młodu nie robił głupich rzeczy? Szkoda tylko tych palców.


a mnie się wydaje, że biorąc pod uwagę ilość materiałów wybuchowych znalezionych w mieszkaniu utrata palców tego młodzieńca to jedna z łagodniejszych wersji... gdyby tak cały budynek wysadziło??? mogłoby nawet do kolejnej żałoby narodowej dojść...
y
yapa5
W dniu 28.10.2009 o 10:38, chemik napisał:

Pomijając wszystko , mam pytanie do nauczycieli , za co ten chłopiec miał szóstkę z chemii. Jeśli za hobby, to współczuję zarówno jemu, jak i im , gdyż są współodpowiedzialni tej tragedii.


Żal mi ciebie ignorancie. Nauczyciele uczą bo to jest w życiu potrzebne. Uczy się tego miliony ludzi w Polsce i miliardy na świecie. Jak wykorzystasz tę zdobytą wiedzę zależy od Ciebie i rodziców jak za młodu ciebie ukształtują a nie od nauczycieli. Zastanów się lepiej co zrobili rodzice z jego zainteresowaniami? Dla czego nie zauważyli i nie ostrzegli go przed zrobieniem sobie krzywdy. Dla tego odczep się od nauczycieli bo na prawdę za wychowanie odpowiadają rodzice i tylko rodzice a szkoła uczy.
Dodaj ogłoszenie