W III lidze przełamanie Odry Bytom Odrzański i niewykorzystana szansa Stilonu Gorzów

Paweł Górski
Odra przełamała się w starciu ze Ślęzą Wrocław
Odra przełamała się w starciu ze Ślęzą Wrocław Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
Zakończyła się 15. kolejka piłkarskiej III ligi, w której niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Z kolei Lechia Zielona Góra i Stilon Gorzów przywiozły łącznie jeden punkt z terenów spadkowiczów z II ligi.

Warta pokonała Carinę w derbach

Odra w końcu zwycięska

Po serii pięciu meczów bez wygranej Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański przełamała się, pokonując na własnym terenie Ślęzę Wrocław 2:1. Już w 12 minucie wynik otworzył nieupilnowany przez rywala Przemysław Siudak. Na początku drugiej odsłony podopieczni trenera Macieja Góreckiego podwyższyli, po tym jak fatalny błąd bramkarza Ślęzy Sebastiana Sobolewskiego wykorzystał Gabriel Draczyński.

Ślęza błyskawicznie jednak złapała kontakt, bowiem już w 54 minucie gola po wrzutce z rzutu rożnego strzelił Alefe Lima Santos. Na dodatek w 65 minucie podczas interwencji ucierpiał golkiper Odry Bartosz Szafer, który musiał opuścić boisko w asyście medyków. Jego miejsce zajął Przemysław Krajewski, który nie skapitulował aż do końcowego gwizdka i bytomianie zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty.

Remis Lechii na terenie wicelidera

Lechia Zielona Góra grała na trudnym terenie Śląska II Wrocław, z którego jeszcze nikt nie wywiózł kompletu punktów. Zielonogórzanom udało się natomiast wyrwać remis 2:2. W 12 minucie spotkania gospodarzy zaskoczył Gibi Embalo, który z dystansu posłał niezwykle widowiskowy strzał w samo okienko. Dzięki temu trafieniu, mimo optycznej przewagi Śląska, Lechia prowadziła na półmetku 1:0.

Po zmianie stron gospodarze przechylili szalę na swoją stronę. W odstępie nieco ponad 10 minut dwa gole zdobył Mateusz Stawny, dając wrocławskiej ekipie prowadzenie. Lechii nie było łatwo wrócić do gry, lecz w 85 minucie Przemysław Mycan głową wyrównał stan meczu, sprawiając, że zespoły podzieliły się punktami.

Stilon wypuścił z rąk zwycięstwo

Stilon Gorzów miał dużą szansę na sprawienie niespodzianki w Polkowicach, gdzie mierzył się z miejscowym Górnikiem. Gorzowianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach Artsioma Vaskou i Wojciecha Kurlapskiego. Wynik 2:1 dla Stilonu utrzymywał się niemal przez całą drugą połowę, ale w końcówce gospodarze dopięli swego. Gole Kacpra Bajerskiego z 86 minuty i Oliwiera Macaly z 90 minuty rzutem na taśmę zapewniły Górnikowi zwycięstwo 3:2.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Ślęza Wrocław 2:1 (1:0)

• Bramki: Siudak (12), Draczyński (51) – Santos (54).
  • Odra: Szafer (od 72 min Krajewski) – Skałecki, Semianchuk, W. Wawrzyniak, Żukowski, K. Koppenhagen, Stachurski, Draczyński, Siudak, Urbański (od 90+5 min Maliszewski), Jóźwiak (od 90 min Zięba).
  • Ślęza: Sobolewski – Hampel (od 65 min Jakuć), Kifert, Kluzek, Marcjan, Olek, Pisarczuk, Samiec, Santos (od 65 min M. Wawrzyniak), Sasin, Wojciechowski (od 80 min Kozik).
  • Żółte kartki: W. Wawrzyniak, Semianchuk, Siudak, D. Koppenhagen, Draczyński, Krajewski – Wojciechowski, Samiec, Olek, Jakuć.
  • Czerwona kartka: Samiec (za dwie żółte).

Śląsk II Wrocław – Lechia Zielona Góra 2:2 (0:1)

• Bramki: Stawny 2 (59, 70) – Embalo (12), Mycan (85).
  • Śląsk II: Śliczniak – Jezierski (od 87 min D. Matuszewski), M. Kurowski, Lizakowski, Lutostański, Muszyński, Stawny, Szwedzik (od 46 min Maruszak), Wołczek (od 66 min Gryglak), Wróblewski (od 46 min Sharabura), Zawadzki (od 71 min Wojtczak).
  • Lechia: Fabisiak – Sylwestrzak (od 69 min Iwanowicz), Ostrowski, Tumala (od 81 min I. Kurowski) – Dzidek, Strzelecki (od 55 min Rzeźnik), Embalo, Zientarski (od 81 min Malec) – Surożyński (od 81 min Kołodenny), T. Matuszewski, Mycan.
  • Żółte kartki: M. Kurowski, Wojtczak – Embalo, Ostrowski.

Górnik Polkowice – Stilon Gorzów 3:2 (1:1)

• Bramki: Piech (41), Bajerski (86), Macala (90) – Vaskou (3), Kurlapski (54).
  • Górnik: Niezgoda – Bajerski, Bilokin (od 66 min Baranowski), Drewniak, Fryzowicz, Magdziak (od 82 min Górski), Piech (od 82 min Bancewicz), Poczwardowski (od 60 min Macala), Ratajczak, Rogalski, Ryś (od 66 min Wacławczyk).
  • Stilon: Czajor – Fediuk, Mączyński, Wenerski (od 90+2 min Karoń), Milewski – Vaskou, Łuszkiewicz, Wiśniewski (od 79 min Demianenko) – Kurlapski (od 69 min Kopeć), Kaczor, Drozdowicz.
  • Żółte kartki: Bajerski, Poczwardowski, Wacławczyk – Łuszkiewicz, Kaczor, Mączyński, Drozdowicz, Vaskou.