Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Polkowicach wspierają uzdolnioną młodzież

Konrad Kaptur
Spotkanie uzdolnionych uczniów z burmistrzem zakończyło się pamiątkową fotografią.
Spotkanie uzdolnionych uczniów z burmistrzem zakończyło się pamiątkową fotografią. Konrad Kaptur
34 uczniów gimnazjów, a także szkół ponadgimnazjalnych odebrało w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, a także osiągnięcia w konkursach oraz olimpiadach.

W tegorocznym budżecie Polkowic na wypłatę stypendiów zarezerwowano kwotę 29 tysięcy złotych. To dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim. Absolwenci gimnazjów otrzymali jednorazowe stypendia w wysokości od 600 do 800 złotych, a uczniom szkół ponadgimnazjalnych wypłacono od 600 do 1200 złotych. Spośród nagrodzonych najwyższą średnią ocen może pochwalić się Agata Kulczycka z Zespołu Szkół w Polkowicach, która uzyskała średnią 5,45. Niewiele niższą średnią - 5,4 legitymuje się uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, Weronika Janik. Poza pieniędzmi, uczniom przekazano także listy gratulacyjne. Wręczał je burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, który podczas spotkania podkreślał, że nie ma cenniejszej inwestycji, jak inwestycja w naukę. W trakcie spotkania uzdolnieni uczniowie mieli okazję porozmawiać z burmistrzem, podzielić się z nim swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miasta, jego rozwoju, obszarów, w których można coś usprawnić, poprawić.

- Warto pozyskiwać inwestorów. Tworzenie nowych miejsc pracy to podstawa - mówił Kamil Bielak
Wręczanie stypendiów uzdolnionej młodzieży to polkowicka tradycja. Od wielu lat burmistrz wspiera uczniów wszystkich typów szkół. Przy okazji warto wspomnieć, że, każdy ze stypendystów, którzy otrzymali nagrody finansowe musi spełnić restrykcyjne kryteria. By otrzymać nagrodę trzeba mieć średnią ocen minimum 5,0 w przypadku absolwentów gimnazjów oraz wzorową ocenę z zachowania. W przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych trzeba mieć średnią ocen co najmniej 4,9, oraz, podobnie, jak w przypadku gimnazjów, wzorowe zachowanie. Ponadto stypendium mogli otrzymać uczniowie będący laureatami lub finalistami olimpiad bądź konkursów o zasięgu co najmniej wojewódzkim. Ci uczniowie mogli dostać stypendium tylko wówczas, gdy dodatkowo uzyskali średnią ocen minimum 4,5. Prawo do stypendium mają ponadto uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty olimpiady o szczeblu ogólnopolskim w dowolnej dziedzinie aktywności twórczej.

Otrzymane pieniądze nagrodzeni zamierzają przeznaczyć głównie na pomoce naukowe oraz książki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska