MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W środę odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

(kali)
W Sali Tysiąclecia w magistracie zebrało się 15 nowych radnych. Choć rada jest miejska, to poprzedza ją przymiotnik - młodzieżowa.

Niedawno Młodzieżowa Rada Miasta powstała (a dokładniej mówiąc, reaktywowała się po latach) w Gubinie. Teraz utworzono ją również w Krośnie Odrz. Wybory na kadencję 2008-10 przeprowadzono w grudniu. Wczoraj natomiast oficjalnie rozpoczęła działalność.

Młodzi chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście, zwłaszcza jeśli chodzi o organizację wolnego czasu. Ale nie tylko. Rada będzie współpracowała z samorządami uczniowskimi, reprezentowała interesy młodych wobec instytucji samorządowych i rządowych. Zamierza też promować miasto. Poza tym - jak mówią nowo wybrani radni - dla nich to prawdziwa lekcja demokracji. Może w przyszłości, jako dorośli, będą kandydowali do prawdziwej rady?

Pierwszą młodzieżową radę tworzą: Adrian Babka, Michał Czarnota, Mariola Kucharska, Malwina Maciąg, Martyna Parzysz, Paweł Sałatek, Patrycja Żur (Gimnazjum w Krośnie Odrz.), Beata Ignaszak, Oskar Szafraniec (Gimnazjum w Wężyskach), Paweł Kaszubski, Daniel Kolański, Adrianna Lodzińska, Aleksandra Stańczak, Monika Śniatała (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrz.) i Piotr Bartosiak (Środowiskowy Hufiec Pracy). Swych reprezentantów wybrało 593 uczniów z krośnieńskich szkół. Na dobrą współpracę z młodzieżą liczy też burmistrz Andrzej Chinalski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska